У Києві відкриють меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького

У Києві відкриють меморіальну дошку на честь князя Костянтина Острозького


8 вересня до 509-ої річниці битви під Оршею (1514), об 11:00, у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь князя Костянтина Острозького – видатного українського державного, військового та церковного діяча, Великого гетьмана Литовського, ктитора Києво-Печерської лаври, пише Успіх in UA.

Встановлення дошки приурочено до 509-ої річниці битви під Оршею (1514), під час якої об’єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо на чолі із князем Костянтином Острозьким вщент розгромило багатотисячну армію московитів на чолі з їхнім царем Василем ІІІ.

Меморіальна дошка князю Костянтину Острозькому – це подарунок від скульпторів Бориса Крилова, Олеся Сидорука та засновника ливарної майстерні Ігоря Давидова. Консультант та куратор акції – Любомир Михайлина. Ця подія є вшануванням постаті видатного вітчизняного військового і політичного діяча, що повертає нас до славетних сторінок європейського минулого України. Переможний результат битви свідчить про те, що об’єднаними зусиллями українці, білоруси, литовці і поляки здатні перемагати спільного ворога – варварську московію.

Читайте також: На Київщині відкрили меморіал на честь пам’яті загиблих військових

Історія тісної співпраці Заповідника із литовськими партнерами триває майже 10 років: у межах міждержавного проєкту відбувається відновлення пам’яток, пов’язаних із вшануванням династії князів Острозьких, організовуються спільні виставки в Україні та Литві. Постійна співпраця триває за підтримки Робертаса Габуласа, голови Благодійного фонду «Корона Князів Острозьких», почесного консула України в Луганській області.

Меморіальну дошку встановлено на північному фасаді Успенського собору Києво-Печерської лаври.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *