У Києві пройде виставка скляного антикваріату

У Києві пройде виставка скляного антикваріату


Музей історії міста Києва презентує унікальний виставковий проєкт “Історія у склі”, пише Успіх in UA.

Тему розкриють у таких категоріях, як “Дозвілля”, “Здоров’я”, “Побут” та “Краса”. Джерелом натхнення для створення виставки стала колекція скляного тарного посуду, фундатором якої є відомий київський археолог, кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору археології Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Сергій Тараненко. Ця збірка була передана до фондів Музею історії міста Києва. Тематичні розповіді збагачують унікальні зразки скляної тари та посуду, надані партнерами виставки фармацевтичною компанією “Дарниця”, найбільшим українським виробником напоїв “Оболонь” та брендом крафтового пива Varvar. Інтер’єри шинку, будуару, їдальні ХІХ ст., відтворені на основі колекції Музею історії міста Києва. Колаборація з Аптекою-музеєм у Києві дозволила у просторі виставки розмістити реконструйовану в найменших деталях аптеку XVIII ст.

“На виставці буде представлена частина експонатів, які впродовж багатьох років я збирав для музею української парфумерії. Займаючись парфумерію вже понад 30 років, для мене залишається дуже важливою просвітницька діяльність, а цей проєкт — це змога розповісти про історію та роботу українських фабрик, які створювали аромати на рівні з європейськими так само, як і зараз або й на голову вище. Парфуми — це образ епохи, її чуттєве втілення. Аромати завжди пов’язані зі спогадами, пробуджують асоціації. Дивлячись на старовинні картини та переглядаючи старе кіно, часто постає питання: як пахли герої того часу? На виставці ви зможете не тільки побачити історію у склі, але й відчути її аромат”, – говорить учасник проєкту Богдан Зубченко.

У Києві пройде виставка скляного антикваріату

Читайте також: У Сумах працює виставка політичної карикатури

Виставка триватиме з 21 квітня до 23 липня у Музейно-виставковому центрі за адресою вул. Б. Хмельницького,7. Час робота – із 12:00 до 19:00. Переглянути експонати можна із середи до неділі.

“Скло — міцний та водночас крихкий матеріал, а вироби з нього можуть бути як простими та буденними, так і справжніми шедеврами, витворами мистецтва. Без сумніву, майстерна та копітка робота кураторів і команди Музею дозволить крізь скло побачити невідомі фрагменти нашої історії”, – зауважує генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *