Арттерапевтичний курс, що базується на акторській майстерності, запустили у волонтерському Гончаренко центрі в Хмельницькому, пише Успіх in UA.
Заняття допомагають учасникам опанувати навички сценічного мовлення, розвинути впевненість, навчитися висловлювати емоції, а також подолати щоденний стрес від війни.
За словами Вероніки Гоїк, директорки культурно-освітнього Гончаренко центру в Хмельницькому, заняття з арттерапії є одним із напрямків психологічної підтримки родин військових та постраждалих внаслідок бойових дій.
«Під час війни, коли у багатьох наших відвідувачів рідні на фронті, коли ми постійно перебуваємо в стресі, коли нам болить за нашу країну так сильно, як ніколи, коли ми щодня переживаємо бурю всередині нас і не знаємо як опанувати свої почуття, зараз всім нам дуже важливо мати можливість вивільнювати емоції, проявляти їх. Це потрібно і дітям, і дорослим», – підкреслила волонтерка.
Учасниця курсу Анастасія Яковець, брат якої боронить кордони України з перших днів російського вторгнення, зазначила, що курс допоміг їй відновити рівновагу та вийти зі стану депресії, пов’язаному з війною.
«Зараз для мене дуже важкий період. Безліч складних ситуацій, щодня ти перебуваєш у стресі та не знаєш, що із цим робити. Для мене цей курс став можливістю звільнитися від болючих емоцій та стресу. Я сюди не бігла, я сюди летіла, мені дуже сподобалось. Дякую за це організаторам, а також за сценічні навички та можливість відчути себе актрисою!», – наголосила Анастасія.
Акторський курс для дорослих «Вихід» проводить хмельничанка Ольга Авраменко, тренерка з акторської майстерності та сценічної мови, режисерка і засновниця акторської школи «АврамолькаKids». Для неї робота із дорослими стала новим досвідом.
«Я працюю переважно з дітьми. Тому для мене цей курс також став викликом і виходом із зони мого комфорту. Але я завжди була переконана, що в кожній людині живе дитина. Ми з нашими учасниками розбудили цих внутрішніх діточок та зробили творче, театральне диво. Творчість лікує душевні рани, вона зцілює. Я бачу та відчуваю, що кожен з учасників став трохи щасливіше», – наголосила ведуча тренінгу.
Читайте також: В Україні готуватимуть спеціалістів з арттерапії для підтримки ментального здоров’я українців
«Вже відбувся перший випуск студентів. «Цей арттерапевтичний курс став для учасників справжнім ретритом. Це наше ноу-хау, наше надбання, яким ми пишаємось. За два місяці ми стали свідками того, як учасники все яскравіше розкривають свої таланти, відточують майстерність і стають впевненішими у собі», – додала Вероніка Гоїк.
Залишити відповідь