У Домінікані знайшли богомола віком 30 млн років, який застиг у бурштині

У Домінікані знайшли богомола віком 30 млн років, який застиг у бурштині


Богомол, що молиться, замурований у бурштині й застиг у часі з давнього палеогенового періоду Землі, викликав шквал пропозицій серед колекціонерів після його нещодавнього відкриття в Домініканській Республіці. пише Успіх in UA.

Близько 30 мільйонів років тому, коли по землі блукали гігантські носороги та примітивні трипалі коні, липка смола, що витекла з одного дерева, заманила в пастку богомола. Нещасна істота померла в липкій гробниці, щоб назавжди залишитися в ній, оскільки смола скам’яніла, перетворившись на бурштин.

У Домінікані знайшли богомола віком 30 млн років, який застиг у бурштині

Хоча пересічна людина не може осягнути такий проміжок часу, все ж дивно думати, що та сама комаха зараз точно така ж, якою вона була в той доленосний момент. Проданий Heritage Auctions за $6 000 у 2016 році, маленький шматочок доісторичного скарбу знову виставлений на продаж; цього разу ставки майже вдвічі перевищили початкову суму, за яку він був проданий.

Приголомшливо чистий, блідо-жовтий бурштин заввишки трохи більше дюйма — ідеально демонструє свою жертву з дивовижною чіткістю. Врівноважений у вертикальному положенні, крихітний малюк, здається, чекав на здобич, поки смола, що сочилася, опускалася на нього, повідомляє epochtimes.com.

Придивившись уважніше, глядач може в найдрібніших деталях розгледіти гострі шипи на передніх лапах, трикутну голову і знамениті вирячені очі. На фотографіях крупним планом можна побачити ще більшу деталізацію.

В описі аукціонного дому похований богомол описується як «поетично особливий серед інших неповторних решток копалин».

Хоча точна дата знахідки невідома, фахівці відносять артефакт до олігоценового періоду, третьої й останньої частини палеогенового періоду, який тривав від 65,5 до 23 мільйонів років тому.

За словами редактора відділу наук про Землю і життя Джона П. Рафферті, термін «олігоцен» походить з грецької мови та означає «епоха останніх форм», маючи на увазі те, як мало тварин, яких ми знаємо сьогодні, походять з того часу.

Цікава істота, застрягла в бурштині, може бути старою, але вона не найстаріша зі збережених богомолів. Знайденому в Японії скам’янілому богомолу, замурованому в бурштині, приблизно 87 мільйонів років. Інша скам’янілість, знайдена в кам’яній плиті в Бразилії, передує епосі динозаврів.

Цей богомол є однією з незліченних комах Олігоцену, що збереглися в бурштині, серед яких бджоли, метелики, мурахи та павуки. Функція смоли дерев з різким запахом — захищати кору від бактерій і грибків. Високо антисептична і позбавлена води, вона напрочуд добре захищає біологію свого господаря від гниття. Домініканський бурштин відрізняється від балтійського тим, що він майже завжди прозорий.

Читайте також: На Рівненщині знайшли бурштин із доісторичною комахою всередині

Для тих, хто не має зайвих $11 000, щоб витратити їх на власну особисту копалину, Американський всесвітній музей природознавства в Нью-Йорку зберігає вражаючу колекцію зразків з бурштину для ознайомлення, включаючи стародавніх ос і бджіл.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *