Астрономи виявили нову гігантську молекулярну хмару в галактиці Чумацький Шлях, яка має розмір майже 200 світлових років, а її маса оцінюється приблизно в 160 000 сонячних мас, пише Успіх in UA.
За словами вчених, молекулярні хмари являють собою гігантські запаси міжзоряного газу і пилу, які залишаються після народження галактик. Ці хмари складаються в основному з молекулярного водню. Найбільші молекулярні хмари, чия маса перевищує 100 тис. сонячних мас, називаються вченим гігантськими молекулярними хмарами (GMC). Найчастіше GMC мають діаметр 15-600 світлових років і є найхолоднішими та найщільнішими частинами міжзоряного середовища, повідомляє focus.ua.
Такі хмари дуже важливі, оскільки всередині них відбувається велика частина газоутворення. Вивчення їхнього життєвого циклу і характеристик має вирішальне значення для розширення розуміння життя галактик.
Нове відкриття зробила група астрономів під керівництвом Наталі Баттерфілд з Національної радіоастрономічної обсерваторії (NRAO). Відкрите нею GMC було названо M4.7-0.8.
Хмару було знайдено за 23 000 світлових років від нас. За словами астрономів, вона розташована в середній точці пилової смуги бару Чумацького Шляху. Це місце в галактиці відіграє важливу роль у транспортуванні матеріалу з диска до центру Чумацького Шляху, де він утворює щільні кільцеподібні структури, які стають місцями інтенсивного зореутворення.
“Ми повідомляємо про виявлення раніше невідомої гігантської молекулярної хмари, розташованої в середній точці пилових смуг ближнього боку Галактичного бару (M4.7-0.8”, — заявили автори дослідження.
Читайте також: У Києві закінчили дослідження давньоруської склоробної майстерні
Згідно з дослідженням, M4.7-0.8 має довжину близько 195 світлових років за галактичною довготою і вертикальну протяжність близько 65 світлових років за галактичною широтою. Масу хмари було розраховано в 160 000 сонячних мас, а її холодну пилову температуру було оцінено на рівні 20 К.
Залишити відповідь