Бразильські науковці відкрили й описали новий вид стародавніх рептилій з родини протерокампсид, пише Успіх in UA.
Унікальною знахідкою стала майже цілком збережена задня кінцівка тварини, що існувала в пізньому тріасі, повідомляє sat.net.ua.
Скам’янілості нового виду, що отримав назву Retymaijychampsa beckerorum, науковці виявили у формації Санта-Марія в місті Параїсо-ду-Сул бразильського штату Ріу-Гранді-ду-Сул. Особливу наукову цінність знахідці надає надзвичайно добрий стан збереження кісток задньої кінцівки.
Retymaijychampsa beckerorum належала до хижих архозавроподібних Proterochampsidae, які жили лише в Південній Америці. Ці істоти мали довгий, як у крокодила, череп і шкіряний панцир. Науковці вважають, що вони займали таку саму екологічну нішу, як і сучасні крокодили. Важливо зазначити, що в тріасовому періоді з’явилося й вимерло чимало груп рептилій, зокрема й Proterochampsidae.
Дослідження засвідчило, що новий вид входить до архозавроподібної клади – сестринської групи для Archosauria. До підкласу Archosauria належать текодонти, птерозаври, динозаври й крокодили. Це відкриття має велике значення для розуміння ранньої еволюції архозаврів.
Читайте також: У Новій Зеландії знайшли скам’янілість морської рептилії віком майже 100 млн років
«Протерохампсиди розвинули досить різноманітні форми будови тіла. Одні види пристосувалися до напівводного способу життя, інші – до життя на суходолі», – пояснює доктор Родріго Мюллер із Центру палеонтологічних досліджень Федерального університету Санта-Марія.
Хоча раніше вважали, що протерокампсиди жили тільки в Південній Америці, нові філогенетичні дослідження вказують на можливість їхнього поширення й на інших територіях. Це відкриває нові обрії для вивчення еволюції та міграції давніх рептилій у тріасовому періоді.
Залишити відповідь