ТОП-5 українських фільмів, номінованих на «Оскар» за роки Незалежності

ТОП-5 українських фільмів, номінованих на «Оскар» за роки Незалежності


«Оскар» – найпрестижніша премія у сфері світового кінематографу. Фільми, зняті у незалежній Україні, неодноразово ставали номінантами цієї премії. Тож Успіх in UA розкаже про найпопулярніші вітчизняні стрічки, які гідно представили нашу країну на міжнародній арені.

«Той, хто пройшов крізь вогонь»

Цей український художній фільм номінували на «Оскар» у 2012 році. Режисером стрічки став Михайло Іллєнко.

У фільмі розповідається історія українського льотчика, який після Другої світової війни потрапив до Канади і став вождем тамтешнього індіанського племені. Сценарій частково заснований на реальних фактах життя Героя Радянського Союзу Івана Даценка, частково – на розслідуваннях ЗМІ та легендах.

«Параджанов»

Це – український біографічний фільм про знаменитого вірмено-українського режисера Сергія Параджанова. Режисери картини –  Олена Фетісова та Серж Аведікян. У 2013 році стрічка була висунута від України на премію «Оскар» в номінації «найкращий фільм іноземною мовою».

«Донбас»

29 серпня 2018 року Український Оскарівський Комітет оголосив цей драматичний фільм режисера Сергія Лозниці національним претендентом від України на номінацію премії «Оскар» в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». У жовтні цього ж року фільм пройшов кваліфікаційний відбір та ввійшов до «довгого списку номінантів 91-го Оскара».

Фільм складається з низки епізодів про реалії на окупованих територіях сходу України. Сюжетні лінії уявляють собою реконструкцію справжніх подій, зафіксованих в професійних репортажах, любительських роліках на YouTube та спогадах місцевих жителів. 

До слова, стрічка «Донбас» займає 14-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Будинок зі скалок»

Ця картина данського кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта у 2023 році увійшов до короткого списку із 5 стрічок на здобуття кінопремії «Оскар» у номінації за «найкращий повнометражний документальний фільм».

У «Будинку зі скалок» представлено історії трьох дітей, тимчасово відірваних від своїх батьків, а також кількох вихователів цих дітей, які в умовах російсько-української війни намагаються створити українським дітям безпечний простір біля лінії фронту у Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації.

Читайте також: ТОП-5 сучасних українських мультфільмів, які має переглянути кожен

«Поводир, або Квіти мають очі»

Український Оскарівський комітет обрав фільм «Поводир» представляти Україну у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» на здобуття премії «Оскар» 2015 року.

В основу сюжету картини покладено мандри радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *