Стало відомо, скільки українців спілкуються державною мовою у побуті

Музею війни передали легендарний український прапор


За результатами опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту з 17 по 21 лютого 2024 року, 59% українців зазначили, що вдома вони спілкуються українською мовою, пише Успіх in UA.

Інші мовні пропорції виглядають наступним чином: 12% – російською, 28% – як українською, так і іншою мовою.

У західних регіонах України 93% опитаних користуються виключно українською мовою, тоді як лише 1% використовують російську мову вдома. Три відсотки розмовляють двома мовами, а ще три відсотки використовують інші мови, повідомляє shotam.info.

На сході України лише 23% опитаних спілкуються державною мовою з рідними, 25% використовують виключно російську, а 51% виявилися білінгвами, тобто володіють обома мовами.

На півдні країни 31% тих, хто говорить українською, 22% тих, хто послуговується російською, і 46% тих, хто використовує в побуті обидві мови. Що ж стосується центральних областей, то лише українська мова лунає в родинах 67% респондентів, лише російська — в домівках 7% з них, а обидві мови використовують 25% опитаних.

Читайте також: Сицилійський співак видав пісню українською та італійською мовами про відродження життя на руїнах

Всього було опитано 2000 жителів України віком від 18 років. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%. Дослідження фінансувалося Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *