Штучний інтелект відтворив процес будівництва Стоунхенджу

Науковці знайшли "предка" Стоунхенджа


Вже давно питання, для чого був побудований Стоунхендж близько 5000 років тому, залишається загадкою. Окрім того, досі немає точної відповіді на те, як людям у ті часи вдалося звести такий монументальний комплекс без сучасних технологій, пише Успіх in UA.

Сам Стоунхендж розташований в Англії на горбистій пустці поблизу міста Солсбері за 130 км на південний захід від Лондона на Солсберійській рівнині.

Зображення демонструє групу працівників, які транспортують масивні кам’яні блоки. Один з таких знаходиться на дерев’яних санчатах, які тягнуться міцними мотузками, повідомляє novyny.live.

Штучний інтелект відтворив процес будівництва Стоунхенджу

Один з робітників знаходиться на вершині одного з каменів, тягнучи мотузку з верхньої частини кам’яного блоку. Однак штучний інтелект не надає відповідь на головне запитання — яким чином з такими інструментами люди могли розмістити горизонтальні камені зверху? Навряд чи хоча б одна драбина у ті часи змогла витримати їхню вагу.

Навколо мегалітів можна побачити білі намети, які, ймовірно, слугували тимчасовим житлом для робітників. Вся місцевість — це зелені луки та пагорби, які простягаються за межі будівельного майданчика.

Нічого конкретного, що могло б підказати, як люди нового кам’яного віку були здатні на такі споруди. Судячи з зображення, вони використовували лише прості інженерні рішення — важелі, ролики, мотузки, дерев’яні санчата й драбини. Ймовірно, що спільна робота та скоординовані зусилля змогли забезпечити весь будівельний процес. Очевидно, що будівництво Стоунхенджу вимагало від людей не лише фізичних зусиль, але й певних продуманих інженерних рішень, про які нам, на жаль, невідомо.

Читайте також: Вчені з’ясували причину масштабної реконструкції Стоунхенджа 4500 років тому

Окрім того, що зведення Стоунхенджу відбувалося близько 5000 років тому, його призначення досі залишається загадкою. Деякі дослідники вважають, що мегаліти могли слугувати астрономічною обсерваторією, інші — місцем релігійних обрядів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *