Сатурн викинув комету за межі Сонячної системи

Вчені розкрили таємницю появи загадкового шестикутника на Сатурні


Нещодавня зустріч із газовим гігантом перетворить звичайну комету на міжзоряну мандрівницю, пише Успіх in UA.

Комету A117uUD вперше виявила 14 червня 2024 року система оповіщення про зіткнення з астероїдами ATLAS. Вона привернула увагу вчених незвичайною еліптичною орбітою і високою швидкістю. Після перших спостережень дослідники припустили, що це новий приклад вторгнення міжзоряного об’єкта в Сонячну систему, але подальший аналіз показав, що насправді A117uUD скоро назавжди покине гравітацію Сонця, повідомляє cikavosti.com.

Вчені використали 142 спостереження за 31 день, щоб відновити історичну орбіту і спрогнозувати, як A117uUD рухатиметься далі. Аналіз показав, що у 2022 році комета пролетіла близько від Сатурна і гравітація газового гіганта змінила напрямок її руху та надала прискорення.

Використовуючи моделювання, вчені склали ймовірнісні траєкторії майбутнього руху комети. Усі вони показали, що в майбутньому A117uUD покине Сонячну систему, рухаючись зі швидкістю близько 3 км/с.

Читайте також: Вчені розкрили таємницю появи загадкового шестикутника на Сатурні

Зустріч із Сатурном істотно спотворила траєкторію комети, тому вчені не змогли показати, як вона рухалася до цього. Проте в дослідженні наводяться докази того, що не йдеться про прибульця з далекого космосу, подібного до міжзоряної комети C/2019 Q4 (Борисова).

A117uUD стала другою відомою кометою, яка покине Сонячну систему. Першою мандрівницею, яку викинуло з нашої системи, була C/1980 E1 (Боуелл). На її траєкторію вплинуло зближення з іншим газовим гігантом – Юпітером – 9 грудня 1980 року. Вчені зазначають, що друге спостереження за 45 років свідчить, що, мабуть, подібні події відбуваються відносно часто в космічних масштабах часу.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *