Біля узбережжя Балтійського моря після того, як шторм спричинив обвал частини скелі, виявили кинджал галльштатської культури, пише Успіх in UA.
Артефакт, якому майже 2800 років, дає змогу зазирнути у давню європейську культуру, яка стояла на межі пізньої бронзової та ранньої залізної доби, повідомляє focus.ua.
Відкриття зробив Яцек Уковський, президент Асоціації охорони пам’яток Св. Кордули, що займається дослідженням пам’яток у Камені-Поморському.
Експерти визначили, що зброя належить до періоду Гальштат С, часу, коли ранні кельтські впливи почали формувати європейські суспільства.
Кинджал, довжиною 24,2 см, має складні гравіювання, що покривають як лезо, так і руків’я. Візерунки включають лінійні півмісяці та хрестоподібні фігури, що нагадують зірки.
На думку Гжегожа Курки, директора Каменського музею історії землі, ці декоративні елементи можуть вказувати на зв’язок з культом сонця, натякаючи на ритуальне значення.
“Справжній витвір мистецтва! З погляду виготовлення, він дуже якісний, гарно орнаментований. Кожен вигравіруваний елемент відрізняється. Що стосується знахідок у Польщі, то я не зустрічав такого кинджала”, — заявив дослідник.
Подальший аналіз визначить точний склад сплаву та його походження. Деякі дослідники припускають, що кинджал міг бути виготовлений у майстерні на півдні Європи перед тим, як потрапити до регіону давніми торгівельними шляхами.
Читайте також: Вчені знайшли серед скарбу Вільєни артефакти з метеоритного заліза
Це відкриття висвітлює багату історію Західного Помор’я, надаючи цінну інформацію про культурні та мистецькі традиції ранніх європейських цивілізацій. У ході подальших досліджень експерти сподіваються дізнатися більше про значення цього артефакту.
Залишити відповідь