Пінгвіни захопили метеомайданчик українських вчених

Пінгвіни захопили метеомайданчик українських вчених


Біля “Вернадського” пінгвіни окупували робочий простір українських метеорологів – метеомайданчик з різними приладами, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

“Наші науковці в шоці й не знають, як їм далі проводити спостереження і відправляти інформацію в світові бази даних.Звісно ж, ми жартуємо. За останні дні чорно-білі птахи, що масово повертаються до “Вернадського” на шлюбний сезон, справді дуже уподобали наш метеомайданчик. Нині тут уже майже 200. Найбільше їм припали до смаку опадомір (це таке спеціальне відерко, в якому накопичуються опади) та актинометричний комплекс (вимірює рівень сонячної радіації)”, – зазначається у повідомленні.

За словами фахівців,полярники та пінгвіни чудово співіснують тут разом.

“Наші метеорологи спокійно пробираються до своїх приладів та знімають потрібні показники, намагаючись не сполохати пернатих. Ті ж уже звикли до таких “двоногих” сусідів і майже на них не реагують. Тож світова наука в безпеці: українські вчені й надалі що три години передають в мережі дані метеорологічних спостережень, на основі яких роблять як короткочасні прогнози погоди, так і довгострокові моделювання зміни клімату”, – зауважують представники центру.

Читайте також: Вчені знайшли корабель, на якому Гітлер перевозив скарби Третього рейху до Антарктиди

Щодо пінгвінів, то зараз їх на острові Галіндез, де розташована станція “Академік Вернадський”, уже понад 2,6 тисяч. Вони поки не будуть гнізда, бо локації та будматеріали ще вкриті снігом, але вже активно займають місця.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Пінгвіни захопили метеомайданчик українських вчених”

  1. Аватар Спокійна
    Спокійна

    Судячи з фото, пінгвіни ще й активно обговорюють результати роботи приладів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *