Науковці знайшли новий рід прадавніх летючих рептилій, якому дали назву Infernodrakon hastacollis («пекельний дракон»), пише Успіх in UA.
Цей птерозавр вирізнявся особливою будовою шийного хребця й мав розмах крил приблизно чотири метри, повідомляє sat.net.ua.
Відкриття відбулося завдяки повторному дослідженню скам’янілості, яку знайшли ще 2002 року. Спершу палеонтологи вважали, що шийний хребець належить уже відомому виду кетцалькоатля, однак докладніше вивчення виявило суттєві відмінності в будові.
Для точного визначення дослідники застосували метод тривимірного моделювання. Вони створили детальну цифрову копію скам’янілості за допомогою лазерного сканування, що дало змогу побачити особливості, непомітні за звичайного огляду.
«Шийний хребець Infernodrakon hastacollis має унікальну будову, – розповідають дослідники. – Він сягає 35 сантиметрів завдовжки, при цьому надзвичайно видовжений і тонкий».
Окрему увагу науковців привернув додатковий отвір на спинному боці хребця – анатомічна особливість, не властива іншим відомим птерозаврам. Такі знахідки дають змогу краще збагнути розмаїття прадавніх тварин.
Палеонтологи також з’ясували, що знайдений зразок належав дорослій особині. Про це свідчить гладенька поверхня кістки, тоді як у молодих представників цього виду вона має бути шорсткою.
Infernodrakon належить до родини аждархідів – групи птерозаврів, які жили в пізньокрейдяний період. Цих представників можна розпізнати за особливою будовою дзьоба й наявністю гребеня на потилиці.
Читайте також: Вчені виявили “дракона” у космосі
Нагадаємо, що птерозаври – загін летючих архозаврів, які першими серед хребетних на Землі еволюційно розвинули здатність до активного польоту. Вони жили впродовж мезозойської ери та цілком вимерли близько 66 мільйонів років тому.
Це відкриття збагачує наші знання про розмаїття тваринного світу останніх століть мезозойської доби й пропонує новий погляд на еволюцію летючих рептилій.
Залишити відповідь