Вчені з усього світу, включаючи професорку Сару Рассел з Музею природознавства в Лондоні, протягом кількох років досліджували зразки пилу, зібрані космічним апаратом NASA OSIRIS-REx з астероїда Бенну (101955 Бенну) у 2020 році, пише Успіх in UA.
Аналіз показав, що зразок містить сліди стародавнього розсолу з мінералами, важливими для життя, а також органічні молекули, такі як азотисті основи і амінокислоти, які є “цеглинками життя”, повідомляє t4.com.ua.
Вчені вважають, що це найпереконливіший доказ того, що будівельні блоки для життя були поширені в Сонячній системі мільярди років тому. Це відкриття дає підстави припускати, що життя могло виникнути не тільки на Землі, але й в інших місцях нашої галактики.


Результати дослідження опубліковані в двох статтях в авторитетних наукових журналах Nature і Nature Astronomy. В одній з них зазначається, що Бенну був частиною давнього вологого і солоного світу, який існував на зорі Сонячної системи. В іншій статті детально описано “набір” органічних речовин, виявлених у зразках.
Тім МакКой, куратор метеоритів у Смітсонівському музеї, підкреслює важливість цього відкриття для розуміння процесів, які відбувалися в Сонячній системі мільярди років тому.

Бенну – це вуглецевий хондритовий астероїд (типу C), який є одним з найдавніших об’єктів у Сонячній системі. Вчені вважають, що він утворився в перші 10 мільйонів років існування нашої планетної системи.
Читайте також: Науковці з’ясували, якою інопланетяни бачать нашу галактику
Вивчення зразків Бенну допомагає вченим краще зрозуміти умови, в яких формувалися планети і виникало життя. Це відкриття – важливий крок у пошуках відповідей на фундаментальні питання про походження життя та наше місце у Всесвіті.
Залишити відповідь