Науковці з’ясували, що мамонтів вбив нежить

Науковці планують клонувати шерстистого мамонта до 2027 року


Поки вчені намагаються відродити мамонтів, інші дослідники знайшли третю вагому причину їхнього вимирання, пише Успіх in UA.

Мова про алергію, через яку їм було важко знайти пару.

Вчені виявили антитіла та алергени у зразках тканини заморожених мамонтів, що свідчить про те, що великі тварини могли мати труднощі з пошуком партнера через втрату нюху.

Мамонти вимерли приблизно 4000 років тому та жили у частині Північної Америки, Азії та північній Європі. Також рештки мамонтів знаходили і на території України. Головні причини вимирання — зміни клімату та полювання людей, повідомляє news.telegraf.com.ua.

У новому дослідженні дослідницька група пропонує іншу можливу причину: алергія на пилок, яка призвела до закладеності носа, через що мамонтам було важко знайти їжу, воду та потенційних партнерів. На це вказують виявлені антитіла та алергени. Тож алергія — третя причина вимирання мамонтів.

Читайте також: Вчені вказали на загрозливі наслідки воскресіння мамонтів

На користь ідеї також і те, що вимирання шерстистого мамонта відбулося в той час, коли на планеті ставало тепліше. Рослини почали рости в нових місцях і вони викидали у повітря пилок, спричинивши реакцію у тварин.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *