Науковці з’ясували, наскільки правдиві прогнози бабаків щодо приходу весни

Науковці з'ясували, наскільки правдиві прогнози бабаків щодо приходу весни


Американські вчені провели аналіз надійності прогнозів погоди найвідоміших американських бабаків, чиє очевидне вміння передбачати, скільки триватиме зима, є святою традицією в Сполучених Штатах, пише Успіх in UA.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) прийшло до висновку, що показники точності прогнозування погоди коливаються від 25 до 85 відсотків. Найточнішим передбачувачем завершення зими є бабак Чак із нью-йоркського району Стейтен-Айленд, повідомляє focus.ua.

Водночас найвідоміший бабак Філ з міста Панксатоні у штаті Філадельфія, який став знаменитим завдяки фільму “День бабака” 1993 року, займає лише 17-ту сходинку в цьому рейтингу з показником точності прогнозів у 35%.

Науковці з'ясували, наскільки правдиві прогнози бабаків щодо приходу весни

Журналісти пишуть, що ця традиція штату США використовувати великого гризуна для передбачення пір року сходить до повір’я пенсильванських голландців. Воно говорить, що якщо бабак покидає нору, бачить власну тінь та повертається до свого дупла, то це означає, що зима протриває ще шість тижнів.

Читайте також: Науковці знайшли новий спосіб відвернути кліматичну катастрофу

Водночас в NOAA та інші професійні синоптики переконані, що в День Бабака, який відбудеться в неділю 2 лютого, Філ видасть прогноз, який “швидше за все, не відповідатиме дійсності”.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *