Науковці з’ясували, який хімічний елемент коштує дорожче за всю Землю

Науковці з'ясували, який хімічний елемент коштує дорожче за всю Землю


В науковому світі відбулося неймовірне відкриття, яке вражає уяву: вчені синтезували хімічний елемент, вартість якого перевершує ціну всієї планети Земля, пише Успіх in UA.

Йдеться про ніхоній або нігоній (лат. Nihonium, Nh), елемент, що позначається номером 113 у періодичній таблиці Менделєєва. Цей унікальний елемент не зустрічається в природі на Землі, а його отримання – надзвичайно складний і дорогий процес, повідомляє t4.com.ua.

Науковці з'ясували, який хімічний елемент коштує дорожче за всю Землю

Для синтезу ніхонію необхідний прискорювач частинок та рідкісний ізотоп кальцію-48, вартість одного грама якого сягає 250 тисяч євро. Ця висока ціна зумовлена складністю розділення ізотопів кальцію, що вимагає використання спеціальних магнітних сепараторів. Ізотоп кальцію-48 розганяють до величезної швидкості та зіштовхують з фольгою америцію, в результаті чого утворюється ніхоній. Однак, ймовірність успішного результату такого експерименту є мізерною – лише 0,000000000000000000000000001%.

За розрахунками, вартість одного грама ніхонію становить близько 157 секстильйонів доларів – число з 27 нулями після одиниці. Елемент отримав свою назву на честь Японії, де його вперше синтезували у 2004 році. Японці пишаються тим, що ніхоній став першим елементом у таблиці Менделєєва з японською назвою.

Читайте також: Вчені пояснили, чому золото має жовтий колір

Незважаючи на його неймовірну вартість, практичне застосування ніхонію поки що невідоме. Він існує менше секунди, після чого розпадається на інші елементи. Однак, теоретично, ніхоній може проявляти властивості як металів, так і інших матеріалів, залежно від умов.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Одна відповідь до “Науковці з’ясували, який хімічний елемент коштує дорожче за всю Землю”

  1. Аватар Хмара Оорта
    Хмара Оорта

    В Україні використовується система найменувань чисел з короткою шкалою. Відповідно, секстильйон за короткою шкалою – це двадцять один нуль після одиниці, а двадцять сім нулів після одиниці – це октильйон. Якщо мова про 157 секстильйонів, то це двадцять три нулі після одиниці, а якщо ж мова про 157 октильйонів, то після одиниці буде двадцять дев’ять нулів. Наостанок, якщо малося на увазі система найменувань чисел з довгою шкалою, то відповідно до неї секстильйон матиме після одиниці тридцять шість нулів. В будь-якому випадку статтю в цій частині потрібно виправити. З повагою…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *