Валлійський орнітолог Рональд Локлі ще в 1970-х роках припустив, що стрижі здатні летіти 10 місяців поспіль без приземлень на землю, пише Успіх in UA.
Проте групі дослідників з Лундського університету у Швеції вдалося підтвердити цю теорію тільки у 2016 році.
У журналі Current Biology детально розписано хід дослідження вчених, які стежили за 13 дорослими особинами стрижів. Дослідники позначили їх крихітними реєстраторами даних, оснащеними акселерометрами для реєстрації їхньої польотної активності і датчиками рівня освітленості для визначення місця розташування птахів, повідомляє unian.ua.
Зазначається, що за деякими стрижами стежили протягом кількох років, поки вони мігрували зі Швеції на південь Сахари взимку і назад. Дослідження показало, що більшу частину часу птахи проводять у повітрі. Загалом стрижі перебували на землі лише два місяці на рік, осідаючи для розмноження.
За словами вчених, решту 10 місяців деякі птахи іноді приземлялися на короткий час, але все одно проводили в польоті понад 99,5% свого часу. Три стрижі перебували в повітрі всі 10 місяців своєї міграції.
Читайте також: Науковці розповіли, яким птахам та міфічним істотам вклонялися пращури Київських князів
Вчені вважають, що різниця між птахами, які здійснювали далекі перельоти без зупинок і тими, хто приземлявся, може полягати в їхньому оперенні. У стрижів, які приземлялися на землю, не линяли пір’я крил, а в решти птахів линька пройшла і з’явилося нове пір’я.
“Линяння або не линяння може вказувати на невеликі відмінності в їхньому загальному стані або кількості паразитів, а також пояснювати поведінку окремих птахів у польоті”, – пояснив автор дослідження Андерс Хеденстрем у своїй заяві.
Дослідник заявив, що стрижам вдається так довго перебувати в повітрі, тому що вони еволюціонували як дуже ефективні літуни з обтічною формою тіла, а також довгими і вузькими крилами. За його словами, завдяки цьому птахи витрачають менше енергії, а харчуються комахами в повітрі.
Залишити відповідь