Дослідник із Манчестерського університету Кемпбелл Прайс розповів, для чого насправді мешканці Стародавнього Єгипту перетворювали тіла померлих у мумії, пише Успіх in UA.
Є думка, що мумії робили для того, щоб тіла людей якомога довше зберігалися. Однак, на думку фахівця, це міф, повідомляє 5.ua.
За словами Прайса, хибна думка стала популярною у XIX сторіччі та існує донині. Він стверджує, що складну техніку поховання насправді використовували для перетворення померлої людини на істоту, наближену до богів.
“Тоді археологи, які вивчали єгипетські мумії, помилково стверджували, що стародавні єгиптяни зберігали своїх мерців так само, як зберігають рибу. Вони засновували свої аргументи на тому, що під час цих процесів користуються одним і тим самим інгредієнтом: сіллю. Якщо рибу зберігають, щоб її з’їсти у майбутньому, то вчені тоді припустили, що подібне роблять і з тілами померлих, але не для того, щоб їх з’їсти, звісно, а для того, щоб вони довго зберігалися”, – розповів він.
Читайте також: Науковці з’ясували, що надає давньоєгипетським муміям приємного запаху
Однак, виявилося, що ця солона речовина відрізняється від солі для зберігання риби. Йдеться про натрон – природний мінерал, в який входить натрій карбонату, бікарбонат натрію, хлорид натрію і сульфат натрію. Він був ключовим інгредієнтом під час муміфікації, а також його наносили на статуї богів у стародавніх храмах.
Залишити відповідь