Науковці визначили, як насправді магнітні бурі впливають на людей

Науковці визначили, як насправді магнітні бурі впливають на людей


Представники Геологічної служби США встановили, як магнітні бурі виникають та впливають на нашу планету та людей, пише Успіх in UA.

На Сонці є плями — зони зі зниженою температурою, де формуються області так званої особливої магнітної активності. Саме в цих областях розпочинаються процеси формування потоку сонячного вітру, який і впливає на магнітосферу — невидиму оболонку, що оточує Землю та захищає планету від сонячної радіації.

Зазвичай сила тиску сонячного вітру та тиск магнітної оболонки Землі рівні. Однак при виникненні сонячних спалахів швидкість сонячного вітру збільшується і змінюється баланс тиску. Магнітосфера стискається над Землею, у ній відбувається зміна величин струмів. Ці зміни тиску вчені називають магнітною бурею, повідомляє novyny.live.

Магнітні бурі мають свою класифікацію й різну потужність, яка залежить від потужності спалаху, який стався на Сонці. Так, незначні коливання класифікують К-індексу 3. Помірні бурі позначають К-індекс 4. А усі бурі понад К-індекс 5 класифікуються як бурі червоного рівня.

Вчені недаремно вивчають й щоденно стежать за спалахами на Сонці та викидами плазми, адже спричиняючи збурення в магнітному полі Землі та атмосфері, вони впливають на багато важливих процесів. 

Науковці визначили, як насправді магнітні бурі впливають на людей

Так, магнітні бурі можуть призвести до: 

  • виведення з ладу електроніки, електроенергетики та супутникових систем (відключення електропостачання, збої у роботі супутникового зв’язку, компасів та навігаційних систем тощо);
  • поява такого явища як аврора або північне сяйво — світіння атмосфери. 

Щодо впливу магнітних бур на людей, зокрема на самопочуття та здоров’я, то тут у науковому світі досі точаться дебати. 

Водночас вчені провели чимало досліджень, які демонструють, що під час магнітних бур люди частіше скаржаться на:

  • мігрень;
  • головний біль;
  • перепади настрою;
  • слабкість тощо.

Як зазначають медики з різних країн світу, під час затяжних геоштормів збільшується кількість інсультів та інфарктів, у пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями частішають напади стенокардії та виникають інші перебої в роботі серця. Тому саме цю групу людей називають особливо чутливими до зміни геомагнітного поля Землі.

Читайте також: На Марсі вперше зафіксували появу інію

Також уразливі під час спалахів на Сонці люди похилого віку та ті, які мають хронічні захворювання. 

Крім цього магнітні бурі мають сильніший вплив на дітей дошкільного віку та немовлят. У період природних явищ вони можуть більше вередувати, плакати та гірше спати. Як підкреслюють неврологи, така поведінка пов’язана із незрілістю структур головного мозку. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *