Дослідники з Інституту Макса Планка та Університету Гете у Франкфурті вперше детально розкрили цей механізм. Вони з’ясували, що наш мозок застосовує особливі ритми для передбачення точного часу майбутніх подій, які проявляються у вигляді коливань мозкових хвиль із визначеною частотою, пише Успіх in UA.
Дослідження показало, що мозкові хвилі в діапазонах альфа (7-12 Гц) і бета (15-30 Гц) безпосередньо пов’язані з тим, наскільки точно ми передбачаємо найближчі події. Що передбачуваніша подія, то сильніша активність цих хвиль, і тим швидше і точніше ми реагуємо на те, що відбувається, повідомляє socportal.info.
“Ми виявили, що мозок заздалегідь кодує ймовірність майбутньої події саме в цих ритмах. Це дає йому змогу миттєво підготуватися і швидше діяти”, – пояснив керівник дослідження Маттіас Грабенхорст.
Для дослідження вчені використовували магнітну енцефалографію (МЕГ) – метод, який допомагає бачити активність мозку в реальному часі. Так вдалося визначити три головні зони, які допомагають нам прогнозувати події:
- Задня тім’яна кора – відповідає за відчуття часу і підготовку до руху.
- Середня скронева звивина – важлива для обробки інформації про послідовність подій.
- Сенсомоторна кора – безпосередньо керує рухами тіла, реагуючи на очікувану подію.
Ці відкриття можуть значно вплинути на наше розуміння того, як ми приймаємо рішення і концентруємо увагу. Також вони можуть допомогти спортсменам поліпшити результати, навчившись ефективніше передбачати дії противника.
Крім того, розуміння механізмів передбачення мозку може допомогти вивчити порушення, при яких страждає сприйняття часу і реакції – наприклад, при хворобі Паркінсона або СДУГ.
“Тепер ми знаємо, як мозок керує нашим відчуттям часу і прогнозує найближчі події. Можливо, у майбутньому ці знання допоможуть тренувати мозок для кращого передбачення ситуацій і навіть пояснити причини деяких хвороб”, – додав співавтор дослідження Георгіос Міхалареас.
Читайте також: Науковці виявили тварину, яка здатна зменшувати свій мозок задля виживання
Науковці мають намір продовжити дослідження, щоб глибше зрозуміти, як мозок взаємодіє з часом, і з’ясувати, чи можливо поліпшити здатність людини передбачати події заздалегідь.
Залишити відповідь