Науковці виявили іншопланетне життя у Сонячній системі

Вчені стверджують, що Земля не обертається навколо Сонця


На дні підземних океанів на супутнику Юпітера Європі та супутнику Сатурна Енцеладі протягом дуже тривалого часу зможуть існувати низькотемпературні гідротермальні джерела, пише Успіх in UA.

Саме вони можуть зігріти океани і дати поштовх виникненню іншопланетного життя.

З огляду на відсутність даних про океани на цих супутниках, які ховаються під крижаною поверхнею, вчені засновували своє моделювання на системі циркуляції води в північно-західній частині Тихого океану. Там прохолодна морська вода опускається і стікає в породу на дні через згаслі вулканічні порожнини. Вода проходить через породу, нагрівається і піднімається через іншу підводну гору. За словами вчених, вода виходить із вищою температурою і має зовсім інший хімічний склад, повідомляє tsn.ua.

Моделювання показало, що на дні підземних океанів можуть у широкому діапазоні умов існувати низькотемпературні гідротермальні джерела. Водночас нижча гравітація забезпечує більший нагрів води, що виходить із джерел.

Читайте також: Науковці закликають припинити пошуки інопланетян

Учені вважають, що умови на супутниках дозволяють таким джерелам існувати протягом мільярдів років. А цього достатньо для того, щоб там виникло іншопланетне життя.

Тому теоретично в гідротермальних джерелах на Європі та Енцеладі може існувати життя. 

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *