За даними дослідження, молоді планети можуть сприяти формуванню нових планет у своїй системі, створюючи ефект, подібний до принципу доміно, пише Успіх in UA.
Науковцям наразі відомо понад тисячу зоряних систем із кількома планетами. Формування всіх цих систем починається в протопланетних дисках – велетенських хмарах газу й пилу навколо молодих зір.
Особливо цінним об’єктом для дослідження ранніх етапів формування планетних систем стала зоря PDS 70, що розташована на відстані 367 світлових років від Землі в сузір’ї Центавра. Це єдина відома науковцям зоряна система, де підтверджено існування планет, які досі формуються всередині протопланетного диска, повідомляє sat.net.
Спостереження за допомогою радіотелескопа ALMA з високою роздільною здатністю виявили важливу особливість – скупчення пилових частинок у північно-західній частині системи за орбітами двох уже відомих планет.
Розташування цього пилового згустку свідчить про активну взаємодію наявних планет із навколишнім диском, унаслідок якої пил концентрується в певних ділянках на зовнішньому краю їхніх орбіт. На думку дослідників, такі згустки можуть стати зародками нових планет.
Дослідження системи PDS 70 підтверджує гіпотезу про те, що планети можуть сприяти формуванню одна одної. Цей механізм може пояснити процес виникнення як Сонячної системи, так і багатьох інших планетних систем у галактиці.
Читайте також: Вчені встановили, що зірки “їдять” планети, схожі на Землю
Залишити відповідь