Науковці встановили, які технології навігації використовували мореплавці мінойської цивілізації

Науковці встановили, які технології навігації використовували мореплавці мінойської цивілізації


Фахівці вважають, що цивілізації бронзової доби орієнтували за зірками та використовували технології небесної навігації під час плавання, пише Успіх in UA.

Такими ж методами користувалися древні люди з полінезійських та мікронезійських культур.

Дослідник Алессандро Беріо виявив нові докази розвитку значних морських технологій мінойців, що допомагало древній цивілізації в міжнародній морській торгівлі. Це зі свого боку сприяло накопиченню багатства та поширенню культури в усьому Середземномор’ї. Завдяки своєму розташуванню, залежність від навігації у відкритому морі та міжнародних торговельних потоків лежала в основі мінойської культури.

Археолог Беріо проаналізував особливості розташування палаців за напрямками навігації. Вважається, що великі прямокутні центральні двори, орієнтовані, як правило, з півночі на південь по довгій вісі є основною та визначальною архітектурною відмінністю мінойського палацового будівництва, повідомляє focus.ua.

Результати дослідження показали, що мінойські палаци знаходилися на схід або захід важливих навігаційних зірок. Це, можливо, й допомагало мореплавцям орієнтуватися у жвавих торгових напрямках Леванту та Єгипту.

Окрім цього, розміщення будівель у такий спосіб символізувала особливі відносини Криту з іноземними торговими центрами та контроль, який місцеві еліти мали над певними морськими шляхами.

Дослідник також висунув теорію, що мінойці використовували “зоряні шляхи”, або лінійні сузір’я, щоб допливти до міст у Середземномор’ї. Про це зокрема свідчать знайдені артефакти та фрески Мінойської цивілізації.

Прикладом “зоряного шляху” є Спіка — найяскравіша зоря сузір’я Діви і одна з найяскравіших зір на нічному небі. Вона находиться в сузір’ї Діви. Окрім того, ця зоря має прямий маршрут, що з’єднує Кносс — найбільший мінойський палац — з важливим торговим центром Сідоном (на території сучасного Лівану).

За легендами, саме в цьому місті, Сідані, Зевс перетворився на бика та викрав дочку фінікійського царя принцесу Європу. Пара перетнула Середземне море і потрапила на острів Крит, де народила царя Міноса. Він і заснував Мінойську цивілізацію.

Також центральний двір мінойського торгового центру Закрос орієнтований на головні мінойські торговельні контакти за традиційними навігаційними зірками. А ще він знаходиться за напрямком за напрямком сильних сухих північних вітрів Егейського моря.

Читайте також: На Криті знайшли священні ворота часів мінойської цивілізації

Ці відкриття демонструють розвиток технології та здібності мінойських мореплавців, які використовували “зоряний” компас у своїх подорожах. Ба більше, це кидає виклик загальноприйнятій думці, що навігація у відкритому морі, математика та міжрегіональна торгівля у бронзовому віці були обмеженими.

Однак це лише перший крок. Щоб отримати повне розуміння зв’язків між конкретними мінойськими палацами та містами-партнерами древніх цивілізацій, потрібні подальші вивчення.

Це ж дослідження відкриває цікавий погляд під новим кутом, а також да поглиблене розуміння економіки та мореплавства мінойців і того, наскільки важливою була роль небесної навігації у піднесенні цієї стародавньої цивілізації.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *