Науковці встановили, як насправді виглядав султан Сулейман Пишний

В Угорщині знайшли гробницю з серцем османського султана Сулеймана I Пишного


Султан Сулейман, відомий також як Сулейман Пишний, увійшов в історію як один з наймогутніших правителів Османської імперії – народився в 1494 році, помер у 1566 році, пише Успіх in UA.

Історики відзначають, що назвати Сулеймана Пишного красенем неможливо, навіть із великою натяжкою. Сулейман мав маленькі, широко розставлені карі очі, великий гачкуватий ніс, гостре обличчя і бліду шкіру.

Його шию вважали надто довгою, а зуби – жовтими, що для тієї епохи було звичайним явищем. Зазвичай султан носив лише вуса, а бороду відпускав лише у походах, після чого одразу голив її, повідомляє rbc.ua.

Щодо статури правителя думки розходяться. Одні джерела стверджують, що він був худорлявим і м’язистим, інші натякають на зайву вагу та характерну “качину” ходу. Ймовірно, деформація ніг, спричинена тривалим перебуванням у сідлі з раннього дитинства, також вплинула на його поставу та манеру ходити.

Правитель Османської імперії мав зріст близько 165 см.

Цей факт підтверджується збереженими особистими речами та зброєю султана, створеними за його індивідуальними параметрами. Тож із великою ймовірністю можна стверджувати, що Сулейман не був красенем.

У реальності це був жорсткий та прагматичний політик, який значно розширив кордони імперії та впровадив численні реформи.

Сулейман вирізнявся великодушністю та рішучістю, однак мав запальний і владний темперамент. Його пристрасть до жіночої краси пояснює існування величезного гарему, що постійно поповнювався новими наложницями.

Науковці встановили, як насправді виглядав султан Сулейман Пишний

Водночас законною дружиною султана залишалася лише одна жінка – Хюррем, відома також як українка Роксолана. Їхній союз став символом кохання та політичної мудрості.

Читайте також: У мережі показали, як виглядали б у наші дні Роксолана та Сулейман Пишний

У старості характер султана значно змінився. Він став дратівливим і підозріливим, скрізь бачив змови та зрадників. Наприклад, він наказав стратити свого старшого сина Мустафу, бо вважав його загрозою для трону.

Навіть своїх синів він часто підозрював у бажанні захопити трон, що призводило до грубості та конфліктів із ними. Попри це, Сулейман увійшов в історію як мудрий і сильний правитель, якого шанував народ.

Хоча реальна зовнішність султана може розчарувати шанувальників серіалу, його величезний внесок в історію Османської імперії залишається беззаперечним.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *