Науковці встановили, чому українські зими стали безсніжними

У мережі українці публікують меми про зимові клопоти


За останні десятиліття сніг став дефіцитним, і це має серйозні наслідки не тільки для зимових розваг, а й для екосистеми країни, пише Успіх in UA.

Зміни в кліматі, зокрема глобальне потепління, призводять до того, що зими в Україні стали значно теплішими. За останні 60 років температура в Україні зросла значно швидше, ніж у світі в цілому. Наприклад, у Києві останні три роки не було зафіксовано справжньої зимової температури, а температура під час зимових місяців постійно перевищує 0 °C.

Це потепління відбувається насамперед узимку, що робить погоду менш передбачуваною. Завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, Світлана Краковська, зазначає, що зростання температури в Україні відбувається найшвидше саме в зимовий період.

Відсутність снігу має багато негативних наслідків для природи. Сніг є важливим джерелом вологи для ґрунтів, тому його дефіцит призводить до погіршення врожайності. Крім того, сніг захищає рослини від сильних морозів, і без нього коренева система рослин може бути пошкоджена. У гірських районах, зокрема в Карпатах, це загрожує лісам, повідомляє tsn.ua.

Також відсутність снігу погіршує умови для диких тварин. Без снігу вони стають вразливішими до хижаків і мають труднощі з зимівлею, оскільки сніг забезпечує теплоізоляцію для ґрунтів. Відсутність снігового покриву може призвести до ерозії ґрунтів і зниження їх родючості.

Крім екологічних проблем, зміни клімату мають також економічні наслідки. Зимовий туризм, особливо в гірських регіонах, залежить від снігу. Відсутність снігу призводить до зниження прибутків від зимових видів спорту та туризму.

Читайте також: Пустелю Саудівської Аравії вперше засипало снігом

На міжнародному рівні ВМО та ЮНЕСКО оголосили 2025 рік Роком кріосфери, щоб підвищити обізнаність про важливість снігу, льодовиків і льоду для кліматичної системи планети.

Збереження клімату є важливим для збереження снігу та екосистем, тому важливо робити все можливе для зменшення змін клімату та збереження природних ресурсів.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *