Науковці розшифрували стародавній рукопис про короля Артура та віщуна Мерліна

Науковці розшифрували стародавній рукопис про короля Артура та віщуна Мерліна


Вчені з Кембриджського університету, завдяки новітнім технологіям, змогли розшифрувати стародавній рукопис, який містить фрагменти середньовічних казок про короля Артура та його вірного віщуна Мерліна, пише Успіх in UA.

Рукопис, датований періодом між 1275 та 1315 роками, був виявлений у складі іншої книги. Дослідники, використовуючи методи 3D-моделювання, змогли віртуально “розгорнути” 700-річний документ, не завдавши йому шкоди. Цей безцінний артефакт містить два епізоди з “Сюїти Вульгати Мерліна”, франкомовного продовження легенди про короля Артура, повідомляє t4.com.ua.

Текст, написаний старофранцузькою мовою, розповідає про подвиги Гавейна, племінника короля Артура та одного з лицарів Круглого столу, а також про появу Мерліна при дворі Артура під час свята Успіння Діви Марії. Опис прибуття Мерліна, одягненого в розкішні шати, підкреслює його магічні здібності та роль радника короля.

Кожен збережений примірник “Сюїти Вульгати Мерліна” є унікальним, адже вони були написані від руки середньовічними писарями. Знайдений фрагмент, що складається з близько 6000 слів, містить невеликі помилки, що свідчить про людський фактор у процесі переписування.

Рукопис, написаний на міцному пергаменті, ймовірно, з овечої шкіри, дивом зберігся до наших днів. У 16 столітті його використали як обкладинку для книги обліку власності з маєтку Хантінгфілд у Суффолку.

Читайте також: Вчені встановили справжнє походження легенди про короля Артура

Дослідники застосували передові технології, включаючи рентгенівське сканування та зйомку в різних діапазонах світла, щоб віртуально відтворити документ. Це дозволило їм “розгорнути” фрагмент і прочитати текст, прихований під складками та швами.

Відкриття цього рукопису не лише збагачує наше розуміння легенд про короля Артура, але й демонструє можливості сучасних технологій для дослідження стародавніх документів. Команда сподівається, що їхній проект надихне подальші дослідження середньовічних рукописів, прихованих в несподіваних місцях.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *