Кури відкладали яйця частіше, ніж їхній дикий предок, пише Успіх in UA.
Уже багато років науковці сперечаються щодо того, як сучасна курка з’явилася на світ – просто еволюціонувала від іншого птаха чи вилупилася з яйця, яке з’явилося раніше неї (а може й ні)? Історія одвічної загадки про курку та яйце отримала продовження, повідомляє 5.ua
Науковці вирішили дослідити історію походження курей і період, коли вони активно вирощувалися давніми народами. Експерти звернули увагу на давню яєчну шкаралупу, яку виявили вздовж Шовкового шляху, а також проаналізували кістки, які раніше вважалися прикладами перших одомашнених птахів. Як стало відомо, ці рештки належали диким птахам.
У процесі дослідження фахівці знайшли найбільш ранні докази вирощування курей для виробництва яєць. Вони проаналізували фрагменти яєчної шкаралупи віком 1500 років, що були зібрані на 12 археологічних пам’ятках уздовж Шовкового шляху. Далі знавці використали метод біомолекулярного аналізу під назвою ZooMS, щоб якомога точно визначити джерело яєць.
Читайте також: Вчені встановили, що з’явилося першим – курка чи яйце
Отримані результати довели, що вирощування курей було широко популярним у Центральній Азії у період з 400 року до н.е по 1000 рік н.е. За словами дослідників, кількість знайденої яєчної шкаралупи дозволяє припустити, що птахи відкладали яйця не в сезон, і саме ця особливість зробила курей популярними серед давніх народів.
Так, учені дійшли висновку, що кури відкладали яйця частіше, ніж їхній дикий предок. Для прикладу, червона лісова курка гніздиться один раз на рік і відкладає шість яєць у кладці.
Залишити відповідь