Науковці показали, як виглядає найвища гора у Сонячній системі

Науковці показали, як виглядає найвища гора у Сонячній системі


Орбітальний апарат NASA під назвою Mars Odyssey за 23 роки 100 тисяч разів облетів Червону планету і ця подія була відзначена зображенням гори Олімп, пише Успіх in UA.

Космічний апарат Mars Odyssey з 2001 року обертається навколо Марса. Це була перша успішна марсіанська місія NASA, яка могла зробити вже 100 000 обертань навколо Марса. Цей ювілей вчені з NASA вирішили відсвяткувати, показавши новий знімок орбітального апарату, на якому показана гора Олімп — найвищий вулкан у Сонячній системі.

Апарат Mars Odyssey за 23 роки своєї роботи вже 100 тисяч разів облетів Червону планету і за цей час він подолав 2,2 млрд км. Орбітальний апарат допоміг виявити раніше невідомі резервуари водяного льоду просто під поверхнею Марса. Це означає, що астронавти зможуть у майбутньому добувати воду. Також дані апарата дали змогу вченим краще зрозуміти історію Червоної планети. Передбачається, Mars Odyssey працюватиме ще до кінця 2025 року і зробить нові відкриття, повідомляє focus.ua.

Для того, щоб відзначити ювілейний обліт Марса, вчені з NASA показали дивовижний панорамний знімок гори Олімп, що розташована в районі екватора Червоної планети. Це найвищий вулкан у Сонячній системі, висота якого становить 27 км, а ширина основи — 600 км. Нещодавно на вершині цієї гори було виявлено тонкий шар водяного льоду, який з’являється на кілька годин на день. Раніше вчені вважали, що водяний лід не може утворитися в екваторіальному регіоні Марса.

На новому зображенні гори Олімп, яке зробив Mars Odyssey, видно блакитно-білу смугу, яка торкається вершини вулкана. Це пил у розрідженій атмосфері Марса. Тонкий фіолетовий шар трохи вище показує суміш пилу і хмар з водяного льоду. А синьо-зелений шар на самій вершині показує місце, де хмари з водяного льоду досягають висоти приблизно 48 км у небі Марса.

Читайте також: Вчені встановили, чому на Венері зникла вода

Щоб зробити таке зображення, вчені наказали орбітальному апарату обертатися навколо планети повільно. Це було необхідно для того, щоб камера Mars Odyssey була спрямована в бік марсіанського горизонту.

За словами вчених з NASA, вони отримали не просто приголомшливу фотографію, але з її допомогою отримано важливі наукові дані.

Роблячи схожі знімки в різні пори року, вчені можуть вивчити, як атмосфера Марса змінюється протягом чотирьох сезонів, кожен з яких триває від чотирьох до семи місяців.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *