На островах Азії знайшли кам’яні інструменти для суднобудування та риболовлі віком 40 тисяч років

У Великобританії знайшли озброєння королівського корабля XVII століття


Археологи виявили кам’яні інструменти, що використовувалися для обробки рослин і виготовлення мотузок, необхідних для будівництва човнів та риболовлі у відкритому морі, пише Успіх in UA.

Факт активного використання глибоководних рибальських снастей свідчить, що ці спільноти не просто дрейфували на плотах, а свідомо створювали судна для далеких подорожей.

«Рештки великих хижих пелагічних риб вказують на здатність до передового мореплавства», — наголошують автори дослідження.

Знахідки рибальських гачків, тягарців та решток тунця й акул підтверджують, що стародавні мореплавці не лише освоїли технології суднобудування, а й володіли знаннями про сезонність та міграційні маршрути риб, повідомляє cikavosti.

Це ставить під сумнів традиційну думку, що ключові технологічні прориви в мореплавстві відбулися в Європі чи Африці. Дослідники вважають, що Південно-Східна Азія була не просто місцем ранньої людської міграції, а центром передових технологічних інновацій в епоху палеоліту.

Їхні знання у суднобудуванні та навігації могли відіграти ключову роль у розповсюдженні людей та культур у Тихоокеанському регіоні, що змінює наше розуміння історії морських цивілізацій.

Читайте також: Науковці дослідили кам’яні інструменти Леванту з “умисними гравіюваннями” віком понад 50 тисяч років

Археологічні знахідки підтверджують, що технологічний центр раннього мореплавства міг знаходитися в Південно-Східній Азії, змінюючи традиційну хронологію розвитку цивілізацій.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *