Ровер «Персеверанс» знайшов у кратері Єзеро на Марсі кристали кварцу, які могли утворитися під впливом гідротермальної активності, пише Успіх in UA.
Оскільки на Землі подібні мінерали містять сліди давніх живих організмів, науковці сподіваються, що й марсіанський кварц зберіг у собі ознаки життєдіяльності таких організмів. Дослідники сподіваються знайти джерело кварцу та зібрати зразки порід, які ретельніше вивчатимуть вже на Землі, повідомляє nauka.ua.
Ровер «Персеверанс» виявив кристали кварцу розміром близько сантиметра під час свого підйому на західний край кратера Єзеро, який розпочався у серпні минулого року. Крім кварцу, який виявився надзвичайно чистим, на фото з ровера науковці виявили також інші мінерали зі вмістом силіцію, такі як опал та халцедон.
Читайте також: Вчені знайшли нові спільні риси у Марса та Землі
Науковці вважають, що таке різноманіття мінералів на основі силіцію в такій кількості могло утворитися внаслідок активності гідротермальних джерел. Ці джерела могли підтримувати давнє життя на планеті чи навіть стати місцем його зародження, як це було на Землі. Імовірно, запустило цю активність зіткнення з Марсом того астероїда, який і утворив кратер Єзеро.
Залишити відповідь