Зазначається, що дюни Марсі зазвичай “мігрують”, коли вітер підхоплює піщинки з одного боку дюни та скидає їх з іншого, через що пустелі мають вигляд сповільнених морів, пише Успіх in UA.
Однак дюни на фотографії вкриті шаром інею з вуглекислого газу під час зими в північній півкулі на Марсі. Мороз не дає вітру зачерпувати пісок, не даючи дюнам мігрувати до настання весняної відлиги.
Фотографії покритих інеєм дюн допомагають вченим дізнатися, чи існувала вода на поверхні планети досить довго, щоб життя могло розвинутися і вижити на Марсі. Незважаючи на те, що іній складається з вуглекислого газу, а не з води, він все одно впливає на ймовірність того, що на Марсі протягом тривалих періодів у минулому була вода, повідомляє unian.
Важливим є те, що кількість вуглекислого газу на Марсі варіюється залежно від того, як планета нахилена відносно Сонця. Нахил осі Червоної планети сильно коливається протягом мільйонів років, радикально змінюючи його пори року.
Коли Марс нахилений досить сильно, лід із вуглекислого газу перетворюється на газ у великих масштабах – достатньо, щоб дати всій планеті більш щільну атмосферу. Ця щільніша атмосфера могла бути достатньою для підтримки рідкої води протягом тривалих періодів.
Краще розуміючи, як іній з вуглекислого газу з’являється і зникає в сучасних умовах на Марсі, вчені можуть робити точніші прогнози про колишній клімат Марса. Вивчення того, як мороз змінюється залежно від пори року, також може допомогти вченим розпізнати геологічні утворення, викликані вуглекислим газом, розкриваючи більше подробиць про мінливий клімат планети.
Читайте також: Штучний інтелект спрогнозував, як виглядатиме колонізований Марс
Зазначається, що якщо були періоди часу, коли клімат підтримував стабільну рідку воду, є велика ймовірність, що Марс міг підтримувати мікробне життя – і воно навіть може все ще ховатися десь.
Залишити відповідь