На Марсі створять пастку для інопланетян

Вчені з'ясували, як життя на Марсі змінить зовнішність землян


Науковці планують створити пастку, щоб виманити прибульців, які переховуються на Марсі, за допомогою хімічної речовини в людській крові, пише Успіх in UA.

Астробіологи розробляють пристрій, який, як вони сподіваються, дражнитиме позаземних мікробів, змушуючи їх виявляти себе, передає. Його ключовим інгредієнтом є звичайна амінокислота, що міститься у великій кількості в людській крові.

Дослідники NASA виявили хімічну речовину – L-серин – і подібні амінокислоти, поховані в метеоритах. Вони є життєво важливими для здатності багатьох організмів синтезувати власні білки.

Тести показали, що бактерії, які виживають у найсуворіших умовах Землі, тяжіють до L-серину. Науковці створили апарат, що містить цю хімічну речовину, який може приземлитися на Марсі і виманити позаземних мікробів, остаточно довівши, що життя існує на Червоній планеті, повідомляє tsn.ua.

Макс Рікелес, колишній аерокосмічний інженер, який зараз працює над дослідженням позаземних біосигнатур у Берлінському технічному університеті, Німеччина, сказав: “Це може бути способом пошуку життя для майбутніх космічних місій на Марс. L-серин, саме цю амінокислоту, яку ми використовували, ми можемо створювати в нашому організмі самостійно”.

Ця сполука також поширена в океанах Землі в темних, потойбічних екосистемах, що оточують глибоководні гідротермальні джерела, де життя розвинулося далеко від місць, де воно могло б прогодуватися за допомогою фотосинтезу.

Пристрій Рікелеса ґрунтується на явищі хемотаксису – процесі, в якому мікроби мігрують у відповідь на хімічні речовини, що перебувають поруч. Дослідження показали, що багато крихітних організмів рухаються до більш високих концентрацій L-серину.

Це спонукало Рікелеса розробити тест-набір з двома камерами, розділеними тонкою напівпористою мембраною. Перша камера містила б зразок з іншого світу, наприклад, з Марса, а друга – концентрацію L-серину у воді.

Експерти сподіваються зняти на відео чужорідні мікроби, що рухаються до L-серину. Рікелес сказав: “Досягнення в апаратному і програмному забезпеченні за останні декілька років дійсно порушують питання про дійсно старомодний спосіб проведення експериментів з візуальними спостереженнями, особливо коли ви поєднуєте його з великими даними, машинним навчанням і так далі”.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences, Рікелес і його команда протестували систему, використовуючи три екстремофільні види, здатні процвітати в найсуворіших умовах Землі.

Кожен із них був обраний, щоб представляти крихітні інопланетні форми життя, які можуть вижити в негостинному космічному світі, наприклад, на випаленій космічними променями поверхні пустелі Марса або крижаних супутниках Юпітера.

Одна бактерія, знайдена в океанах біля берегів Антарктиди, процвітала в “дуже низьких температурах” і “солоному середовищі”, як на Марсі, сказав Рікелес. Інша – різновид кишкових бактерій – розвиває захисну оболонку, щоб витримувати температуру до 100 градусів. А третій – знайдений у Мертвому морі – витримує агресивний радіаційний вплив, подібний до того, з яким мали б впоратися марсіанські мікроби.

Читайте також: На Марсі знайшли “руїни загублених цивілізацій”

Всі три зразки в дослідженні швидко перемістилися з камери для зразків у бік L-серину. Професор придатності планет для життя Дірк Шульце-Макух, який працював із Рікелесом, сказав, що прилад може знайти іншопланетні мікроби, якщо космічний посадковий апарат зможе приземлитися в місці, де існує “рідка вода”.

Він сказав, що південні високогір’я Марса або низькогірні місця, такі як дно каньйону Valles Marineris або всередині печер, де “атмосферний тиск достатній для підтримання рідкої води”, є улюбленими місцями для полювання іншопланетян.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *