Монумент “Батьківщина-мати” отримає нову назву

Тризуб на монументі "Батьківщина-мати" вже встановлено

Монумент “Батьківщина-мати” у Києві перейменують, пише Успіх in UA.

Про це ексклюзивному інтерв’ю Українському Радіо розповів гендиректор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.

За його словами, під час засідання Вченої ради музею України у Другій світовій війні прийняли важливі рішення. Одне з них — перейменування монумента “Батьківщина-мати” на монумент “Україна-мати”. На думку Юрія Савчука, для такого перейменування є всі підстави. Він переконує, що це не є формальним кроком.

“Якщо ми складемо всі пазли, то побачимо картину абсолютно нового життя монумента, опертого на ті факти, які для мене є визначальними: створений в Україні, створений зусиллями українських робітників, інженерів, учених. Він є унікальною пам’яткою науки і техніки. Цей монумент сьогодні отримує друге життя”, — говорить він.

Читайте також: У мережі пропонують продовжити декомунізацію “Батьківщини-матері”

Юрій Савчук зауважив, що саме зараз, під час повномасштабного вторгнення, цей монумент для киян і українців почав набувати інше значення. Він є символом стійкості та незламності українського народу.

“Ми знаємо факт, який опирається на легенду, що “Батьківщина-мати” розвернута на Північний Схід. І саме від Північно-Східного ворога вона захищає нашу землю, наш народ. В інтернеті можна також зустріти й нову назву пам’ятки — і оборонниця, і захисниця, і оберіг, і друга київська Оранта. Тож можна акцентувати й на цьому”, – додав фахівець.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *