Британський єгиптолог Кен Гріффін виявив рідкісний портрет жінки-фараона Хатшепсут, пише Успіх in UA.
Так, повторно проаналізувавши дві фрески, що зберігалися в Університеті Суонсі в Уельсі (Великобританія), вчений прийшов до висновку, що на плитах з вапняку зображена одна з єгипетських правительок.
Як виявилося, рідкісні експонати із зображенням Хатшепсут – жінки, яка керувала Єгиптом протягом 20 років, зберігалися в Університеті Суонсі з 1971 року. Однак, відкриття було зроблено тільки в березні 2018 года. Хатшепсут управляла країною від 1478 по 1458 роки до нашої ери. Період її царювання вважається одним з найбільш процвітаючих і мирних в історії Стародавнього Єгипту, повідомляє news.obozrevatel.com.
Нижня частина зображення (рот, підборіддя і шия) виявилася пошкоджена. Однак верхня частина, де зображена голова з віялом з листя добре збереглася. Ієрогліф “Джет” над головою позначає, що на фресці зображено саме фараона. Крім того, в ієрогліфічному написі використані жіночі займенники.
Читайте також: Вчені знайшли докази існування єгипетського фараона-велетня
З історії Стародавнього Єгипту відомі п’ять жінок-фараонів. Однак стиль, образи і матеріали, використані в артефакті, відповідають раніше знайденим в храмі Хатшепсут.
На жаль, вченим не відомо, як і звідки фрески потрапили в Уельс 50 років тому. Єгиптологи намагаються з’ясувати, звідки були вивезені цінні пам’ятки.
Залишити відповідь