Буковинське поминальне деревце внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини

Буковинське поминальне деревце внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини


“Буковинське поминальне деревце з дарами” стало елементом Національного переліку нематеріальної культурної спадщини, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці проєкту “Спадщина” у Facebook.

Експедиційне вивчення цієї традиції було розпочато п’ять років тому. За цей час дослідники етнографії у громадах здійснили класифікацію згаданого ритуального атрибута, зібрали фото- та відеоархів, опублікували кілька наукових та науково-популярних нарисів про цей звичай і систематично спільно з громадами-носіями займалися промоцією елемента та просуванням його до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Фахівці зняли документальний фільм “Буковинський обрядовий хліб” та успішно його презентували.

Читайте також: У Львові поділяться досвідом приготування Яворівського пирога, який став нематеріальною культурною спадщиною України

Рішенням експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики елемент “Буковинське поминальне деревце з дарами” внесено до списку національної культурної спадщини. Охоронний номер елемента – 069н.к.с.

“Дар на той світ – ошатне поминальне дерево у ріст дорослої людини чи дитини, прикрашене символічною випічкою, фруктами, свічками. На Буковині поминальне деревце з дарами називають пом, парастас, деревце, коливце, прутчик. Кожна фігурка має глибоку духовну семантику – птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного тощо”, – зазначають фахівці.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *