Бюджет-2024: як парламентарі розставили пріоритети

Уряд надасть компенсації українцям, які втратили урожай через підрив Каховської ГЕС


Стало відомо, на що найбільше виділила коштів українська влада при формуванні та затверджені бюджету на 2024 рік, пише Успіх in UA.

Зокрема, про пріорітети у цьому напрямку розповіли на офіційній сторінці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у Facebook.

Головний фокус уваги – безпека та оборона. Запланований розмір видатків на ці цілі становить 1,69 трлн гривень.

Зокрема, передбачено фінансування на зброю та боєприпаси: асигнування збільшаться у 4,2 раза порівняно з минулим роком і сягнуть 51 млрд гривень. На закупівлю дронів виділять 43,3 млрд гривень.

На підтримку ветеранів передбачено 14,3 млрд гривень. Більша їх частина буде спрямована на житло для учасників війни та їхніх сімей. 3,8 млрд гривень закладено на створення інституту помічника ветерана.

30,9 млрд гривень передбачено на підтримку бізнесу. Серед пріоритетів – програми пільгового кредитування та безповоротних грантів єРобота.

Читайте також: У жовтні Київська митниця перерахувала до бюджету понад 14 млрд грн митних платежів

Асигнування на освіту становитимуть 179,1 млрд гривень. Це перевищує цьогорічні витрати на 22,4 млрд гривень. На медицину спрямують 203,4 млрд гривень, що на 25,8 млрд більше, ніж у 2023 році.

Загальна сума видатків на соціальний захист становитиме 469,4 млрд гривень. Збільшення порівняно з показником цього року – майже на 9 млрд гривень. Це кошти для виплат малозабезпеченим сім’ям, ВПО, субсидії та пільги, а також індексації пенсій.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *