Астрономи отримали сигнал від незвичайної зірки

Астрономи отримали сигнал від незвичайної зірки


Вчені вперше виявили нейтронну зірку з дуже повільною швидкістю обертання, пише Успіх in UA.

Астрономи отримали радіосигнал від незвичайної нейтронної зірки. Ці об’єкти є кінцевим продуктом деяких вибухів наднових.

Коли масивна зірка стискається під впливом власної гравітації, вона вибухає надновою і залишається лише надщільний об’єкт, тобто нейтронна зірка. Деякі з них обертаються навколо своєї осі з високою швидкістю і при цьому випромінюють радіохвилі. Іноді такі зірки здійснюють сотні обертів на секунду.

Згідно з дослідженням, вчені вперше виявили нейтронну зірку з дуже повільною швидкістю обертання, що кидає виклик нинішнім теоріям, повідомляє tsn.ua.

Нова нейтронна зірка отримала назву ASKAP J1935+2148 і її період обертання становить 53,8 хвилини. Об’єкт має різні стани радіовипромінювання: яскравий імпульс радіохвиль тривалістю від 10 до 50 секунд, імпульс радіохвиль, що у 26 разів слабший, тривалістю 370 мілісекунд, та період спокою.

За словами авторів дослідження, це дуже дивовижне відкриття нейтронної зірки, яка випускає радіохвилі таким чином. Вчених також дивує факт того, що радіосигнал повторюється з такою повільною швидкістю. 

Читайте також: Вчені вирішили побудувати ліфт на Марс

За  даними астрономів, період спокою настає між викидом двох імпульсів радіовипромінювання, які відрізняються один від одного. Вчені вважають, що це відбувається через те, що причина радіовипромінювання змінюється.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *