В Україні створять мережу компаній автоматизованого проєктування мікрочипів

В Україні створять мережу компаній автоматизованого проєктування мікрочипів


Україна готує програму для створення мережі компаній автоматизованого проєктування мікрочипів, пише Успіх in UA.

Її виробничі потужності можуть становити до 50 тисяч мікросхем на місяць протягом трьох років після запуску проєкту.

Про це заявила заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан на Презентації глобального інноваційного бачення України.

“Ми забезпечимо завдяки цьому потреби внутрішнього ринку, а також створимо базу для експорту”, — сказала вона.

Якщо стратегія відродження галузі буде затверджена, мінцифри планує у 2024 році розпочати пошук партнера для виробництва чипів. А реалізація цього проєкту запланована на 2025 рік.

За словами Іонан, Україна створить мережу компаній fabless (компанія, що не має власної фабрики) автоматизованого проєктування мікросхем, що дасть змогу вийти на ринок чипів і зайняти позицію на глобальному ринку напівпровідників, повідомляє uprom.info.

Зі свого боку віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що 2024 року Мінцифри планує розробити й презентувати український чіп. Він додав, що міністерство працює з різними компаніями в цьому напрямку, але поки що інші деталі не розголошують.

Читайте також: Українські Leopard 2 озброїли покращеними програмованими снарядами Mk 324

Своєю чергою президент Національної академії наук України Анатолій Загородній заявив, що установи НАН України будуть долучені до відродження виробництва мікроелектроніки в Україні.

“Впродовж останніх 30 років мікроелектроніка в країні не розвивалася. Поступ було досягнуто великий у цій сфері на міжнародному рівні і потрібно надолужувати й наздоганяти. Зрозуміло, що на сьогодні далеко не все можна купити, далеко не все нам продадуть, тому потрібно розраховувати, в першу чергу, на свої сили. І от якраз те, що Академія буде робити – це відроджувати мікроелектронну галузь, тому що потреба в цьому надзвичайно велика”, – говорить президент НАН України.

Загородній зазначив, що особливо актуальною є розробка і виробництво компонентів для інфрачервоних головок самонаведення ракет, яких потребують Сили оборони України.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *