В Україні створять донорську координаційну платформу із розмінування

В Україні створять донорську координаційну платформу із розмінування


Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів, пише Успіх in UA.

Про це йшлося під час зустрічі міністра економіки Юлії Свириденко з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Кунінорі Мацудою, Координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун, координатором з протимінної діяльності ПРООН в Україні Полом Хеслопом та Регіональним директором Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні Метью Холлінгвортом, зазначається на офіційному сайті Міністерства економіки України.

“Питання розмінування території України – одне з ключових для нашого Уряду і ми продовжуємо вибудовувати ефективну структуру організації цього процесу, спираючись на підтримку та досвід міжнародних партнерів. На сьогодні ми завершуємо процес обрання членів наглядової ради Центру гуманітарного розмінування, який займатиметься операційними завданнями. І обговорюємо створення донорської координаційної платформи з розмінування, що здійснюватиме координацію та комунікацію, зокрема з донорами,  на політичному рівні”, – зазначила Юлія Свириденко.

Перший віцепрем’єр-міністр України представила учасникам зустрічі бачення організаційної структури з управління процесом розмінування та системи взаємодії, зокрема між Центром гуманітарного розмінування  та координаційною платформою по роботі з донорами. Учасники зустрічі підтвердили готовність долучитись до роботи майбутньої платформи, зокрема Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда погодились бути співголовами цієї платформи, від української сторони її співголовою стане Юлія Свириденко. 

Читайте також: На Харківщині фермер створив “дистанційний” трактор для розмінування полів

У ході зустрічі також обговорювалось питання важливості проведення масштабної інформаційної кампанії щодо розмінування з метою уникнення жертв серед населення, що проживає на забруднених вибухонебезпечними предметами територіях. 

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *