Українська промисловість розгорне виробництво 155-мм артилерійських снарядів стандарту НАТО до кінця 2023 року, пише Успіх in UA.
За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, наразі Україна вже освоїла виробництво боєприпасів радянського калібру, таких як 122-мм та 152-мм снаряди. Проте українська армія поступово переходить на артилерію західного калібру 155-мм.
Потреба у запуску виробництва боєприпасів стандарту НАТО також підкріплюється поступовим виснаженням запасів країн-союзників та недостатніми темпами їхнього виробництва, які не покриють нинішні витрати.
У липні Україна виробила більш ніж вдвічі більше мінометних і артилерійських боєприпасів, ніж за весь 2022 рік. Однак він визнав, що пройдуть роки, перш ніж Україна зможе виробити достатньо боєприпасів для задоволення поточних потреб.
Варто зазначити, що у червні цього року речниця концерну “Укроборонпром” (сьогодні – акціонерне товариство “Українська оборонна промисловість”) повідомила, що Україна працює над освоєнням виробництва 155-мм артилерійського снаряда.
Згодом в липні з’явилась інформація про замовлення Україною корпусів для 155-мм снарядів французького виробництва.
Повідомлялось, що в червні завод Forges de Tarbes отримав замовлення на постачання 60 000 корпусів, призначених для виробництва 155-мм снарядів, які будуть поставлені до 2024 року. Україна стала найбільшим замовником підприємства.
Пізніше, 17 липня, генеральний директор компанії Жером Гарнаш-Крейо оголосив про додаткове рекордне щорічне замовлення на виготовлення 120 000 корпусів великокаліберних снарядів, які будуть доставляти замовнику з 2026 року протягом щонайменше трьох років.
З публічних джерел відомо, що угоду підписали з українською компанією, яка входить до складу акціонерного товариства “Українська оборонна промисловість”, повідомляє uprom.info.
Читайте також: В Україні створили ударний дрон, який не має аналогів у світі
Камишін також сподівається, що західні компанії підуть слідом за німецьким виробником боєприпасів Rheinmetall, BAE Systems і турецькою Baykar, які вже відкривають заводи в Україні. За його словами, кілька американських виробників зброї вже висловили інтерес.
За словами Камишіна, в обмін на ризики відкриття заводів в зоні бойових дій компанії отримують можливість випробувати та розробляти зброю на рубежі сучасної війни.
Залишити відповідь