В Україні презентували мобільний стабілізаційний пункт STABNET для порятунку військових

В Україні презентували мобільний стабілізаційний пункт STABNET для порятунку військових


В Україні презентували мобільний стабілізаційний пункт STABNET, у якому мають рятувати поранених військових, пише Успіх in UA.

За оцінками медичних бригад, сьогодні великий відсоток поранених гине саме на шляху до стаціонарних стабілізаційних пунктів.

Розробники проєкту STABNET пропонують вирішити цю складну задачу шляхом розгортання мобільної мережі стабілізаційних контейнерів на лінії фронту, повідомляє mil.in.ua.

Легкі, мобільні, оснащені сучасними технологіями стабілізаційні контейнери мають утворити нову мережу екстреної допомоги впритул до районів бойового зіткнення.

Це має, на додаток до стаціонарних стабілізаційних пунктів, надати можливість скоротити час надання екстреної допомоги пораненим, а отже збільшити їх шанси на виживання.

В Україні презентували мобільний стабілізаційний пункт STABNET для порятунку військових

Стабілізаційний контейнер STABNET має 2,5 метри завширшки та 6 метрів завдовжки та важить лише 3 тони. Розробники зазначають, що повністю споряджений такий стабілізаційний пункт коштує 45 тисяч євро.

Він має низку переваг:

  • Мобільність. Завдяки невеликій вазі його можна легко буксирувати будь-яким повнопривідним автомобілем або фургоном.
  • Компактний розмір дозволяє сховати його якомога ближче до «нуля».
  • Контейнер може функціонувати автономно завдяки обладнанню на борту (генератори, бак для води, система бактеріального знезараження та система миття).
  • При загальному бюджеті в 45 000 євро, він вдвічі дешевший за реанімобіль і в 10-20 разів дешевший за контейнер мобільного шпиталю.

Метою проєкту STABNET є розгортання щонайменше 100 стабілізаційних контейнерів.

В Україні презентували мобільний стабілізаційний пункт STABNET для порятунку військових

Водночас у бойових медиків, що ознайомлені з представленим екземпляром, виникли певні зауваження. Так, ходова частина — колеса малого діаметра не пристосовані для пересування по бездоріжжю, зовнішній вигляд контейнера стане привабливою ціллю для російських операторів FPV-дронів та артилеристів.

Читайте також: В Україні презентували вітчизняний мобільний хірургічно-стабілізаційний пункт Keep Life

Сам контейнер не захищений ні від куль, ні від уламків. До того ж є чимало зауважень щодо обладнання контейнера та внутрішніх габаритів — він надто тісний для роботи хірурга та анестезіолога. На думку головного хірурга ЗСУ, полковника медслужби Костянтина Гуменюка, «це модель базова, яка потребує вдосконалення».

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *