В Україні почали будувати 150-кілометровий водогін до населених пунктів, постраждалих через руйнування Каховської ГЕС

В Україні почали будувати 150-кілометровий водогін до населених пунктів, постраждалих через руйнування Каховської ГЕС

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України побудує 150-кілометровий водогін до населених пунктів, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці урядової організації у Facebook.

Нова інфраструктура буде збудована у Запорізькій та Дніпропетровській областях та допоможе відновити централізоване водопостачання та забезпечити якісною питною водою жителів Нікополя, Марганця, Кривого Рогу, Томаківки, Мар’янського і Покрову, де виникли проблеми з водою через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Агентство відновлення збудує 3 ланки магістрального водопроводу загальною протяжністю майже 150 кілометрів. Водозабір здійснюватиметься з Інгульця та річки Дніпро.

  • Інгулець – Кряжеве (Кривий Ріг) протяжністю – 26,9 км;
  • Марганець – Нікополь – Покров, протяжністю – 40,9 км;
  • Запоріжжя – Томаківка – Марганець, протяжністю – 76,7 км.

Щоб розпочати будівництво на всіх трьох ланках водопроводу необхідно:

  • виконати геодезичні та проєктно-вишукувальні роботи;
  • розчистити та поглибити водоканал;
  • виконати роботи з перенесення кабелів;
  • побудувати насосні станції.

Далі – монтаж та влаштування трубопроводів по маршруту проходження водогону.

“Будівництво водогону – один з наймасштабніших проєктів, яке Агентство відновлення планує реалізувати у найкоротші терміни. Через падіння рівня води у Каховському водосховищі без якісної питної води може залишиться значна частина Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. Тому Агентство реалізовуватиме цей амбітний проєкт у найкоротші терміни, адже йдеться про життєво важливі споруди, без яких мільйони людей залишаться без питної води. Розуміючи критичність ситуації ми акумулюємо зусилля та працюємо над доставною найнеобхіднішими матеріалів – насосів та труб. На об’єкті вже стартували підготовчі роботи: облаштування будівельних майданчиків та земляні роботи”, — прокоментував голова агентства відновлення Мустафа Найєм.

Будівництво водогонів — один із компонентів стратегії держави щодо забезпечення питною водою постраждалих міст та сіл.

Читайте також: На Закарпатті збудують першу у світі безплотинну ГЕС

До слова, за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України Урядом було ухвалено рішення про виділення 1,5 мільярда гривень з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії для будівництва магістральних водопроводів. Відповідає за реалізацію цього проєкту – Агентство відновлення.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *