Українські військові тестують нову радіокеровану платформу для евакуації поранених

Українські військові тестують нову радіокеровану платформу для евакуації поранених


Один з батальйонів 125-ої окремої бригади територіальної оборони проводить випробування гусеничної платформи для евакуації поранених, пише Успіх in UA.

Бойові медики бригади новинкою задоволені.

Ноші, коли навколо все вибухає, швидко не понесеш. Середня швидкість — 2 кілометри за годину. І коли ми вже поверталися назад, росіяни стали крити нас ще активніше. Не знаю як, але ми звідти вибралися, ніхто, на щастя, не постраждав, але евакуація зайняла аж дві години”, – говорить медик Сергій “Клим”.

Над створення згаданої платформи працював розробник зі Слов’янська. Винахідник раніше займався виготовленням радіокерованих дитячих іграшок.

Коштує платформа 70 тисяч гривень, ці гроші оплатили волонтери. Виготовили її усього за два тижні.

Бійці планують отримати ще три екземпляри, їх планують використовувати не тільки для евакуації, а й для підвозу боєприпасів та провізії, повідомляє uprom.info.

Вантажопідйомність платформи складає 150 кілограмів, сигнал від пульту керування розповсюджується на 100 метрів.

Читайте також: Переселенець із Слов’янська створив електроноші для транспортування поранених

Воїни бригади розробили тактику застосування: одна людина на півсотні метрів попереду, оператор на півсотні метрів позаду, між ними буде їхати платформа з пораненим.

У такому випадку ефективність виявлення і ураження евакуаційної групи суттєво зменшується – ворогу доведеться витратити більше боєприпасів.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *