Українські військові отримали мобільний центр обробки даних

Українські військові отримали мобільний центр обробки даних


У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова українські бійці отримали від Групи Метінвест мобільний центр обробки даних – контейнер, в якому розташована сучасна серверна, пише Успіх in UA.

Він дозволяє зберігати величезну кількість даних, реалізовувати комплексні сучасні ІТ-проєкти та впроваджувати облікові модульні системи. Але головне, що в разі потреби таку серверну можна просто перевезти на нове безпечне місце і розгорнути вже там, не втративши дані. Ринкова вартість дата-центру – 15 млн грн, повідомляє uprom.info.

У мобільному ЦОД можна змонтувати 11 комутаційних шаф: він містить систему безперебійного електроживлення та охолодження обладнання, а також систему автоматичного пожежогасіння. Ключова перевага контейнерного рішення – мінімальна швидкість розгортання необхідної ІТ-інфраструктури: щоб збудувати таку серверну, потрібно витратити рік часу та виконати цілий комплекс будівельно-монтажних робіт.

“До нас звернулися військові, сказали, що їм знадобилося б таке обладнання, тому ми його передали. Цей дата-центр дозволяє обробляти великі масиви інформації, комунікації, забезпечувати злагодженість підрозділів. Такі використовують усі провідні армії світу в гарячих точках, щоб коригувати та координувати обмін даними”, – розповів керівник проєктного офісу генерального директора Групи Метінвест Олександр Водовіз.

ЦОД обладнаний найсучаснішими системами від світових лідерів: комплектом відмовостійкого продуктивного серверного обладнання на базі рішення Cisco UCS, системою зберігання даних Dell EMC VNX та комплектом мережевого каналоутворювального обладнання Cisco для підключення центру обробки до зовнішніх каналів зв’язку.

“Протягом всього періоду експлуатації в інтересах Групи Метінвест контейнерний ЦОД дозволив виконати всі завдання по централізації інфраструктурних сервісів компанії та забезпечити безперебійне надання прикладних ІТ-сервісів користувачам. Надалі, в межах реалізації стратегії Cloud First, команда Метінвест Діджитал забезпечила міграцію усіх ключових сервісів до хмари Microsoft Azure. Це дозволило вивести ІТ інфраструктуру Групи на наступний рівень еволюції, нівелювати суттєві ризики пов’язані з фізичним розташуванням наземного обладнання у Київському регіоні та передати сучасне обладнання на користь Збройних сил України”, – зазначив директор Центру експертизи ІТ інфраструктури Метінвест Діджитал Андрій Кальній.

Читайте також: В Україні розробляють нову роботизовану платформу для розмінування

Раніше у розпорядженні українських військових подібного центру не було.

“Він дуже потрібен нашій військовій частині і дозволить нам збільшити наші можливості та побудувати систему зв’язку, яка працюватиме безвідмовно та надійно. Діджиталізація армії зараз – це дуже важливо. І ми робимо дуже великі кроки зараз, щоб бути попереду ворога”, – каже боєць із позивним «Кіт».

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *