Українські прокурори навчилися створювати за допомогою дронів 3D-моделі місць воєнних злочинів

Українські прокурори навчилися створювати за допомогою дронів 3D-моделі місць воєнних злочинів

У США та Великій Британії українські прокурори пройшли навчання зі створення 3D-моделі місць воєнних злочинів за допомогою дронів, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційній сторінці Офісу Генерального прокурора у Facebook.

Як зазначається у повідомленні, українські фахівці з прифронтових та деокупованих регіонів пройшли підготовку з керування дронами для проведення слідчих дій в рамках документування воєнних злочинів.

Раніше американська компанія-виробник Skydio безоплатно передала 9 дронів для потреб підрозділів, які займаються розслідуванням злочинів в умовах збройного конфлікту у Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівської обласних прокуратурах.

За допомогою дронів з сучасним програмним забезпеченням прокурори зможуть проводити огляд місця злочину та створювати 3D-моделі пошкоджених російськими військами об’єктів та цілих територій.

Зруйнований обстрілом об’єкт необхідно фотографувати з різних ракурсів, аби повністю зафіксувати важливі деталі у протоколі огляду. Тепер це скоротить час проведення слідчих дій, зекономить людський ресурс, дозволить зберегти дані у цифровому вигляді для їх аналізу, – підкреслює начальник управління профільного Департаменту Офісу Генпрокурора Денис Лисенко.

У цього дрона присутній штучний інтелект. Там, де не зможе пройти людина, зможе пролетіти дрон. Він досить добре оминає перешкоди, тому його можна використовувати, наприклад, на замінованій території або відразу після “прильоту”, – розповідає учасник навчань, прокурор Запорізької обласної прокуратури Владислав Туркін.

Такі огляди – це унікальний доказ агресії рф для використання як в національних, так і в міжнародних судах, – додає прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Кухарук.

Читайте також: Волонтери із Києва виготовляють деталі для бойових дронів на 3D-принтері

Навчання організував Офіс Генпрокурора за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та представників Skydio.

Вони тривали близько місяця під контролем американських та британських інструкторів.

Програма включала теоретичну підготовку прокурорів, яка відбувалася в академії компанії Skydio онлайн та на базі Тренінгового центру прокурорів України, а також практичні польоти, що проходили в Гостомелі.

Успіх in UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *