Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво бойових машин піхоти CV-90

Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво бойових машин піхоти CV-90


Україна та Швеція домовилися про спільне виробництво бойових машин піхоти CV-90, пише Успіх in UA.

Про це на своєму Telegram-каналі розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Найближча мета розробників – 1 тисяча шведських БМП для українського війська.

“Бойову машини піхоти CV-90 називають найкращою БМП у світі. Спроектована та вироблена у Швеції, вона увібрала в себе усе, що повинна мати сучасна бойова машина, а її головна перевага – турбота про екіпаж (три людини) і десант (до восьми людей), адже такого захисту як CV-90 немає в жодній іншій БМП”, – говорить Ганна Маляр.

Безпеку людей всередині CV-90 забезпечує міцна посилена багатошарова броня зі сталевих катаних листів. Зверху – додаткові композитні матеріали, а як третій шар можна встановити навісні бронемодулі. Таке поєднання захищає екіпаж і десант не тільки від куль та осколків, а й від підриву на мінах, артилерійського вогню і навіть від атак дронів.

“До ЗСУ CV-90 надійшли влітку 2023 року і вже виконують бойові задачі на фронті. Вперше були помічені на Лиманському напрямку, де ворог ось уже кілька місяців намагається прорвати нашу оборону. В одному з боїв шведська БМП прикривала піхотні підрозділи від танкового обстрілу і в цей момент у неї влучив російський дрон-камікадзе «Ланцет». Та ані екіпаж, ані десант всередині не постраждали – пересіли на іншу машину і продовжили виконувати бойові задачі. Якби ж замість CV-90 була радянська БМП-1, або БМП-2 не вижив би ніхто, адже броня на цих машинах, фактично, відсутня”, – розповідає заступниця міністра оборони.

Читайте також: Українські військові почали використовувати ударні FPV-дрони вітчизняного виробництва

Шведська машина має ефективні протитанкові засоби та потужну автоматичну 40-мм гармата, яка може вести вогонь на відстані до 3 кілометрів, а максимальна дальність пострілу складає понад 12 кілометрів.

“CV-90 використовує революційне шасі з технологіями Формули-1, коли підвіска сама адаптується до покриття. Це забезпечує надзвичайно високу прохідність, а гумові вставки в гусеницях суттєво зменшують рівень шуму під час руху. Українські захисники кажуть, що за 200 метрів шведську БМП навіть не чутно”, – додає пані Ганна.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *