Україна налагодила виробництво картонних бойових дронів

Україна налагодила виробництво картонних бойових дронів


Картонні дрони, які нещодавно атакували російський військовий аеродром, насправді були виготовлені не в Австралії, а в Україні, пише Успіх in UA.

Про це на своєму Telegram-каналі розповів журналіст Юрій Бутусов.

“27 серпня українські дрони здійснили групову атаку на авіабазу ЗС РФ Халіно та дивізіон зенітно-ракетної системи С-300 біля міста курськ. Відео та фотоматеріали результатів атаки не оприлюднено, проте російські джерела вже заявили, що атаку здійснено картонними дронами Sypak виробництва Австралії. Відповідальність за здійснення атаки взяв на себе Російський добровольчий корпус, який веде збройну боротьбу з московськими військами на території рф”, – зауважив він.

За словами пана Юрія, джерела Цензор.НЕТ повідомили, що атака на Халіно була результатом операції, яку співробітники 13-го управління Департаменту військової контррозвідки СБУ готували більше двох місяців та провели спільно з ополченцями РДК. Проте жодного відношення до Австралії літаки не мають, хоча дійсно як і в дроні Sypaq від PPDS в них серед інших радіо-прозорих матеріалів є особливий “авіаційний” картон.

“Нам є чим пишатись – безпілотник є розробкою української компанії у співпраці з СБУ. Завдяки використанню радіо-прозорих матеріалів та деяким оригінальним технічним рішенням літак залишається майже непомітним для російських систем ППО. Крім того для пошуку і ураження цілі новому українському літаку не потрібен сигнал GPS, тому засоби РЕБ проти нього безсилі, як і будь-які інженерні загородження на кшталт капонірів, обваловки чи антидронівських сіток”, – зазначив журналіст.

Україна налагодила виробництво картонних бойових дронів

Читайте також: Українські розробники створили ударний дрон для знищення російських Ту-22М3

Він акцентував увагу на тому, що бойова частина літака – уламкова направленої дії з вражаючими елементами з карбіду вольфраму, більше 1000 штук, призначена для виведення з ладу легкоброньованої техніки, радарів та літаків, з метою порушення міцності конструкції, пошкодження електрообладнання та проводки, і непридатності до подальшого використання чи відновлення.

“Цікаво, що під час нальоту частина дронів використовувалась для розвідки та розрядки систем ППО, витрати зенітних ракет, у той час як вже ударний рой безперешкодно атакував основні цілі. Згідно даних розвідки російські військові на місці наразі намагаються максимально приховати наслідки удару від вищого керівництва. Частину пошкоджених літаків досі не забирають з місць стоянки. Вирішується питання про їх непомітну заміну, чи передислокацію. Подальші деталі операції та нові відео наші воїни обіцяють трохи згодом”, – додав Юрій Бутуов.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *