У Запоріжжі відкриють центр психологічної підтримки для дорослих та дітей

У Запоріжжі відкриють центр психологічної підтримки для дорослих та дітей


Уже в середині липня жителі Запоріжжя матимуть безпечний інклюзивний простір, де зможуть отримати психологічну підтримку та знизити рівень стресу. Цим місцем стане ком’юніті-центр «Опліч ХАБ». Над відкриттям цього центру працює Глобальний договір ООН в Україні разом із гуманітарною ініціативою Групи Метінвест «Рятуємо життя», пише Успіх in UA.

Напрям ментального здоров’я з початку повномасштабного вторгнення росії є одним із пріоритетних для Глобального договору ООН в Україні, адже війна торкнулася кожного українця, і впоратися зі стресом, зміною звичного ритму життя, втратою близької людини та іншими страшними наслідками російської агресії самотужки дуже непросто. У серпні 2022-го ГД ООН в Україні запустив онлайн-платформу безплатної психологічної допомоги Mental Help, у межах якої професійні психологи проводять індивідуальні терапевтичні сесії для всіх, хто потребує підтримки. У липні 2023 року проєкт Mental Help вперше вийде в офлайн і зробить психологічну допомогу доступною для жителів Запоріжжя.

Запоріжжя гостинно прийняло внутрішніх переселенців із фронтових та окупованих територій України. Станом на травень 2023 року в Запоріжжі зареєстровано 213 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Водночас місто регулярно обстрілюють російські війська. Жителі міста перебувають у ситуації постійної небезпеки та стресу й потребують підтримки.

Мета «Опліч ХАБу» — об’єднати жителів Запоріжжя для взаємопідтримки та взаємодопомоги в умовах невизначеності. Відвідувачі центру зможуть узяти участь у різноманітних активностях. Серед них:

  • індивідуальні консультації з психологом;
  • групові терапевтичні сесії з фахівцями;
  • групова арттерапія й кінотерапія;
  • групові фізичні активності (йога);
  • різноманітні відкриті лекції та майстер-класи;
  • юридичні консультації.

Сьогодні організатори готують центр до відкриття у липні. «Опліч ХАБ» розташується в Палаці культури Металургів. Нині в приміщенні завершуються ремонтні роботи. Кольори, що використовують в оформленні хабу, обирали психологи проєкту Mental Help, а якісними фарбами забезпечила центр компанія Caparol Україна.

В «Опліч ХАБі» отримати підтримку зможуть не тільки дорослі, а й діти. Для них обладнають спеціальну кімнату за сприяння компанії «Епіцентр-К», у якій педагог буде проводити для малечі різноманітні активності.

Ініціатива зі створення центру психологічної допомоги дістала підтримку в місцевої влади Запоріжжя — Запорізької обласної ради.

«Опліч ХАБ», на відкриття якого ми з нетерпінням чекаємо, — яскравий приклад того, як партнерство різних об’єднань та бізнесів може ефективно працювати на спільну мету. І ця мета — створити для українців ресурс стійкості, місце відновлення сили. Бо коли ми сильні, ми можемо допомагати близьким і боротися за свою країну», — зазначила Тетяна Сахарук, генеральна директорка Глобального договору ООН в Україні.

Усі активності хабу будуть абсолютно безкоштовними та конфіденційними. Організатори проєкту для роботи в хабі відібрали найкращих фахівців, які незабаром пройдуть навчання за спеціальною методологією, розробленою з урахуванням найкращого світового досвіду.

«Група Метінвест спрямовує чималі зусилля та ресурси, щоб українці змогли відновитися та інтегруватися в суспільство. Наша гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» вже стала одним з найбільших проєктів приватного бізнесу, що працює на перемогу України. Ми опікуємося психологічною реабілітацією жінок і дітей, протезуванням і відновленням цивільних і військових. Застосовуємо різноманітні підходи до роботи з дитячими травмами. Усе це заради нашої перемоги та майбутнього», — зауважила Тетяна Петрук, директорка зі сталого розвитку та взаємодії з колективом Групи Метінвест.

Докладна інформація про дату відкриття хабу і графік його роботи з’явиться незабаром. А поки у центрі підтримки завершується підготовка до відкриття.

Читайте також: В Україні запрацював Центр протидії злочинам рф проти українських дітей

Для довідки

Глобальний договір ООН в Україні — це українська мережа найбільшої у світі спільноти відповідальних бізнесів. Ця особлива ініціатива Генерального секретаря ООН закликає компанії вибудовувати свою діяльність та стратегію з урахуванням Цілей сталого розвитку та на основі 10 Принципів у галузі прав людини, трудових відносин, захисту довкілля і боротьби з корупцією. Організація налічує 22 тис. учасників у 162 країнах світу. Українська мережа має 126 учасників.

Гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. За 15 місяців повномасштабної війни проєкт допоміг майже 500 тисячам людей у 70 територіальних громадах. Українці отримали близько 4 200 тонн продуктів і засобів гігієни, а лікарні — медпрепарати, витратні матеріали та обладнання на 250 тисяч євро. До проєкту долучилося майже 200 компаній зі всього світу, 400 волонтерів та 10 фондів і громадських організацій. За понад рік його роботи сума допомоги від донорів перевищила 2,7 млн євро. Серед основних напрямів роботи «Рятуємо життя» — протезування та реабілітація військових та мирних жителів, а також психологічне відновлення жінок і дітей.

Успіх in UA


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *