У Лаврі стартувала унікальна програма духовного відновлення для військових

У Лаврі стартувала унікальна програма духовного відновлення для військових


У Лаврі презентували програму “Духовне відновлення культурою” для захисників України, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

“Відтепер українські захисники зможуть зануритись у культурно-історичний простір Києво-Печерської лаври й тим самим відновитись морально та духовно після випробувань війни. Адже незламним теж потрібна підтримка”, – зазначається у повідомленні.

Програма реалізується за підтримки благодійного фонду “Українська Лавра”, МКІП та Міністерства оборони України.

“Сьогодні актуально все те, що сприяє нашій силі, нашій обороні. Все, що зміцнює як наш бойовий дух, так і спроможність наших військових реалізовувати завдання, які ставляться перед ними військовим командуванням. Водночас ми розуміємо, аби духовний стан людини відповідним чином гармонізувався із завданнями, вона повинна мати внутрішню силу”, – говорить т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

У межах програми, військові можуть перебувати на території Заповідника від 1 до 7 днів. Учасникам пропонують культурно-освітні активності, духовні та релігійні практики, майстер-класи, а також екскурсії. Завдяки спілкуванню із духовенством, істориками, мистецтвознавцями, археологами, воїни можуть зрозуміти, як долати свої переживання та перетворювати їх на посттравматичне зростання.

“День у Лаврі для військового” – ще один компонент програми. Групи військових (до 20 осіб) у супроводі лектора-екскурсовода протягом дня зможуть зануритись в атмосферу Києво-Печерської лаври  – оглянути територію, відвідати святині, прослухати екскурсії, долучитися до активностей Заповідника. 

Читайте також: У Лаврі відновлять і відкриють для відвідувачів 500-річний сад

Наразі вже декілька груп військових з Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни с. Циблі, який опікується реабілітацією бійців після участі у воєнних діях, взяли участь у програмі.

Успіх in UA

Підписуйтесь на нас в Google Новини, Telegram, Facebook, а також Instagram.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *